Kuusalus kaht inimest pussitanud mees peeti kinni

 (30)
Pilt on illustratiivne.
Pilt on illustratiivne.Foto: Argo Ingver

Eile õhtul pärast kella üheksat sai politsei teate rünnakust Harjumaal Kuusalu vallast, kus 38-aastane mees pussitas kaht meest. Politsei on ründaja kinni pidanud.

Politsei edastas, et kahtlustatav 38-aastane mees küll esialgu põgenes, aga on tänaseks kinni peetud.

Ida-Harju politseijaoskonna välijuht Marko Schmidt ütles, et politsei kaasas 38-aastase mehe leidmiseks palju politseinikke.

„Kahele inimesele rasked kehavigastused tekitanud mees vabanes oma telefonist ja liikus ringi. Meie eesmärk oli kahtlusalune võimalikult kiiresti tabada, mistõttu otsisime teda suurte jõududega. Ööl vastu tänast kella 1.15 paiku märkasid politseinikud meest Tallinnas kesklinna piirkonnas ja pidasid ta kinni,“ rääkis Schmidt.

Välijuhi sõnul viibivad viga saanud 58- ja 61-aastane mees haiglas, kuid nende seisund ei ole kriitiline. Pussitaja tundis ohvreid.

„Täna jätkame sündmuskohal juhtunu asjaolude selgitamisega. Selle, miks 38-aastane mees tuttavaid noaga lõi, selgitab samuti juhtunu suhtes alustatud kriminaalmenetluses,“ lisas Schmidt.

Mees on hetkel kinni peetud 48 tunniks ja selle aja jooksul otsustab prokuratuur, kas ja mille alusel on vajalik taotleda kohtult mehe vahistamist. Kriminaalmenetlust viib läbi Põhja prefektuuri kriminaalbüroo ja juhib Põhja ringkonnaprokuratuur.

„Alustasime kriminaalmenetlust raske tervisekahjustuse tekitamist käsitleva paragrahvi alusel. Mees on hetkel kinni peetud 48 tunniks ja selle aja jooksul otsustame, kas ja mille alusel on vajalik taotleda kohtult mehe vahistamist,“ sõnas prokurör Diana Helila. Kriminaalmenetlust viib läbi Põhja prefektuuri kriminaalbüroo ja juhib Põhja ringkonnaprokuratuur.