Kuusalu valla sotsiaalkomisjoni liige jäi kelmusega vahele ja saadeti üldkasulikule tööle

 (47)
HARJU MAAKOHUS
HARJU MAAKOHUSFoto: Tiit Tamme, Õhtuleht

Täna mõistis Harju maakohus kelmuses süüdi Kuusalu valla sotsiaalkomisjoni liikme Maila Kalaisi (EKRE), kes pani pihta lähedase inimese dokumendid ja võttis tema nimel kiirlaenu.

Kalais oli saanud enda valdusesse oma lähedase inimese ID-kaardi koos paroolidega, omas juurdepääsu ka tema internetipangale ja taotles siis teise nimel kiirlaenu.

Kalaisi kriminaalne tegevus jääb aastasse 2013, kui ta 18. oktoobril kasseeris kannatanu nimel Omaraha OÜ-lt 672 eurot ning viis päeva hiljem AS Bigbankilt 1974 eurot.

Saadud raha kasutas ta isiklikul otstarbel, kandes selle edasi oma teiste lähedaste kontole, sealhulgas läks 1255 eurot elukaaslasele.

Kohtu hinnangul pani Kalais selle teoga toime kelmuse ja talle määrati nelja kuu pikkune tingimisi vangistus aasta pikkuse katseajaga. Neli päeva sellest vangistusest asendati aga nelja tunni üldkasuliku tööga. Lisaks peab ta maksma riigi tuludesse sundrahana 810 eurot ning kaitsjale makstud tasu 624 eurot.

Kohtuotsuse peale on õigus Kalaisil 15 päeva jooksul õigus esitada apellatsioon.

Maila Kalais on EKRE esindajana Kuusalu valla sotsiaalkomisjoni liige, kuid ei kuulu vallavolikokku. Ta kandideeris 2017. aastal EKRE ridades volikokku ja sai kuus häält.