Kurikuulsast Valkla hooldekodust põgenes ohtlik mees

 (27)
Kurikuulsast Valkla hooldekodust põgenes ohtlik mees
Foto: Vallo Kruuser

Kohalikke elanikke ühendav Facebooki lehekülg Valkla Kogukond teatas juba eile hommikul, et hooldekodust on põgenenud sama kinnipeetav klient, kes sooritas 2013. aastal kuriteo hooldekodust 2 km kaugusel.

Tegemist on noore kuulmispuudega mehega, kes arvatavasti suundus Pärnu poole. Valkla Kodu juht teataski eile päeval juba, et põgenenud klient on hetkel Pärnus oma sugulaste juures ja tuuakse lähiajal Valklasse tagasi.

Politsei pressiesindaja kinnitas Delfile, et nad said eile hommikul teate, et Valkla hooldekodust on põgenenud üks inimene, kelle asukoht oli aga teada. Seega politsei sekkumist ei olnud vaja. 

2013. aasta septembris rääkis saade "Pealtnägija", kuidas Valkla kodust kujundatakse ümber kohtumäärusega ööpäevaringsele erihooldele määratud klientide keskust, aga asutusel pole piisavalt personali ja vahendeid, mistõttu rasked psühhiaatrilised kliendid panevad alatihti plehku ja külvavad küla peal hirmu ning segadust.

Kõige rängem intsidentidest juhtus toona augusti keskel, kui kurttumm mees, kes on kohtuga erihooldele määratud, pani plehku, tungis metsatallu ja peksis seal elavat meesterahvast ja röövis temalt ning juures olnud 8-aastaselt poisilt muuhulgas raha ja telefoni. Tähelepanuväärne on, et sama hoolealune oli toona kokku 9 korda plehku pannud.

Seotud lood:

Rünnakus kannatada saanud mees suri paar nädalat hiljem. Ehkki tema lähedaste sõnul käitus 43aastane mees pärast peksasaamist väga kummaliselt ja kannatas meeleoluhäirete all, näitas ametlik lahkamine, et surma põhjustas südamepuudulikkus. 

Kuigi surma seostamine rünnakuga on spekulatiivne, andis see Kuusalu valla aktivistidele enda sõnul veel rohkem põhjust, et jätkata võitlust hooldekodu ümberkujundamise vastu.