Kurikameest saab nüüd ka vaimuhaiglast otsida

 (28)
kurikas
Foto: Andres Putting

Politsei kinnitab, et kurikamõrtsukat otsitakse endiselt aktiivselt. Seoses selle juhtumiga on tõhustunud uurijate koostöö psühhiaatriahaiglatega, nii et sealsete andmete ligipääsetavuse taha ei tohiks mõrtsuka tabamine jääda.

“Saame siis nii öelda, et koostöö on paranenud ja infovahetus on tõhusamaks muutund selle juhtumi taustal alates käesolevast aastast, jaanuari keskpaigast,” ütles Põhja prefektuuri pressiesindaja Harrys Puusepp Delfile.

Politsei täielik ligipääs psühhiaatriahaiglate andmetele oleks vastuolus seadusega, sest andmed inimese tervise kohta peavad olema kaitstud.

“Küll aga on politseil võimalik kriminaalmenetluse raames teha konkreetseid päringuid — seda koostööd ja infovahetust on viimastel kuudel ka tõhusamaks muudetud ning praegu ei tohiks küll ühegi kurjategija tabamine selle taha jääda,” kinnitas Puusepp.

Eelmise aasta 23. novembri hommikul ründas kurikaga mees Tallinnas Snelli tiigi juures kahte naist, kes mõlemad said vigastada ja viidi haiglasse. Üks naistest, meteoroloog Krista Odakivi suri saadud vigastustesse.