Kui näed joodikut hanges magamas, siis helista!

 (34)
Kahtlane kott Narva maanteel
Foto: Andres Putting

Politsei tänab kõiki kodanikke, kes on viimasel ajal edastanud informatsiooni külma käes magavate joobes isikute kohta. Korrakaitsjad tuletavad meelde, et ka üks selline telefonikõne võib osutuda elu päästmisel äärmiselt oluliseks.

Külmade ilmade saabumisega kasvas Lõuna–Eestis kainenemisele toimetatud isikute arv. Ajavahemikul 4.–7. jaanuar paigutati Lõuna-Eestis kainenemisele kokku 72 inimest, teatas Lõuna prefektuuri pressiesindaja.

“Kui tavaliselt toimetatakse kainenemisele keskmiselt 10 inimest, siis näiteks 7. jaanuaril võtsime vastu 29 inimest,” ütles Lõuna Prefektuuri korrakaitsebüroo arestimaja juht Helmer Hallik.

Politsei tänab kõiki, kes edastasid informatsiooni joobes isikutest. “On tõesti palju neid kodanikke, kes helistades 110-le, annavad teada, et näevad kas bussipeatuses magavat või lumehanges lamavat inimest. Kohale saadetakse politseipatrull ning purjus inimene toimetatakse kas koju või kainenemisele,” kommenteeris juhtimiskeskuse juht Madis Soekarusk.

“Kuna väljas on külmad ilmad, siis nähes lamavat inimest, tasub ikka politseisse kõne teha. Kes teab, äkki just see lühike telefonikõne päästab inimesele elu,” lisas politseileitnant Madis Soekarusk.

Näiteks 6. jaanuari õhtul toimetas Võru politseipatrull kainenemisele lumehanges lamanud 1983. aastal sündinud noormehe.

Politseinike praktika näitab, et abi vajavad mitte ainult inimesed, vaid ka loomad.

Täna hommikul teostas Tallinn– Tartu-Luhamaa maanteel politseipatrull liiklusjärelvalvet. Üks möödasõitja teavitas, et nelja–viie kilomeetri kaugusel istub tee ääres kass, kes vajab abi. Kuna kodanikul oli autos koer, siis ei saanud ta kuidagi looma aidata.

“Läksime kohe sinna ning nägime kassi, kes on vist kõvasti külma saanud. Toimetasime kassi loomakliinikusse ning peale abi osutamist viidi loom varjupaika,” rääkis liikluspolitseinik Ilmar Ploom.

Kuna ilmaprognooside järgi püsivad Eestis endiselt külmad ilmad, kutsub politsei kõiki alkoholi tarbimisega mitte liialdama ning abivajajat nähes mitte ükskõikseks jääma.