Korraga hulga liiklusrikkumisi toime pannud noormehele mõisteti 40-päevane arest

 (8)
Põhja politseiosakond
Foto: TERJE LEPP

Kohus määras 40 arestipäeva noormehele, kes juhtimisõigust omamata, alkoholi pruukinuna ja kiirust ületades sõpradega sõitma läks.

Möödunud nädala kolmapäeva, 16. aprilli öösel kella 3.15 paiku märkasid Jõgeva politseinikud Põltsamaa linnas kahtlase sõidustiiliga Ford Scorpiot, mille juhti otsustati kontrollida. Politsei peatumismärguandele reageerimata liikus auto linnast välja, kõrvalistele vallateedele. Sõiduk peatus Võhmanõmme külas ning sellest väljunud isikud jooksid metsa.

Jooksikutele järgnenud politsei pidas kõik neli isikut kinni ning selgitas, et autoroolis oli juhtimisõiguseta ja alkoholi pruukinud 21-aastane Mairis. Viimasega sõitsid kaasa tema kolm sõpra, kellest üks oli alaealine tütarlaps. Noormees peeti kinni ja tema suhtes alustati väärteomenetlust.

Jõgeva kohtumajas toimunud istungil taotles politsei liiklusrikkujale erinevate liiklusseaduse paragrahvide vastu eksimise eest kokku 50 päeva aresti. Kohus määras ühe sõiduga mitmeid liiklusrikkumisi toime pannud mehele karistuseks 40 päeva aresti, mida ta koheselt ka kandma asus. Lisaks tuleb mehel tasuda 80-eurone rahatrahv.

Liikluspsühholoog Gunnar Meinhard ütles, et noorte meeste riskikäitumine liikluses on peamiselt tingitud seltskonna survest. "Noored käituvad üksinda sootuks teisiti, kui grupis koos teistega olles. Lisaks soodustavad riskikäitumist ka meelemürgid, vähene juhtimisoskus ja üldine suhtumine reeglitesse," selgitas ta.

Meinhard viitas, et riskialtilt käituva autojuhi tegevust saavad takistada parimal moel just sõbrad ja tuttavad, kellega koos viibitakse. Eriti efektiivselt toimib mõjutamisel just naisterahva sõna, kui see riskantse ettevõtmise eos maha laidab ja ühes teistega rikkumise toimepanemisele kaasa ei aita, vaid seda takistavad.