Koolitüdruk sõideti vöötrajal surnuks

 (194)

Tallinna lastehaiglas suri teisipäeva hommikul 8-aastane Tallinna Kuristiku gümnaasiumi õpilane Liivika Pinta, kes päev varem kooli ees vöötrada ületades mööduvalt autolt löögi sai.

Politsei andmeil juhtus õnnetus 7. novembri hommikul 7.40 paiku, kui tüdruk Kärberi tänav 9 asuva gümnaasiumi ees vöötrada ületades esimesse koolitundi tõttas. Ta sai löögi Ford Escortilt, mida juhtis 1983. aastal sündinud Gleb, kirjutab Eesti Päevaleht.

Liikluspolitsei vanemkonstaabli Marge Mäekivi sõnul oli 10-kuulise staažiga autojuht kaine ja tema vastu alustati kriminaalmenetlust. Juhti võib oodata kuni 5-aastane vabaduskaotus.

“Ei tea, mida riik peaks ette võtma, õudne, kuidas isegi kooli ees jalakäijate ülekäigurajal kihutatakse — täielik S.O.S.!” oli Kuristiku gümnaasiumi õppealajuhataja Valve Olev nördinud.

“Liivika oli sebra juba peaaegu ületanud, kui suure kiirusega lähenenud auto last parema nurgaga riivas ning tüdruku eemale lennutas,” kirjeldas õppealajuhataja sündmuste käiku.

Tema sõnul oli hukkunud Liivika tubli õpilane ning pärit suurest perest, kes teda igati toetas. Varem pole kooli ümbruses raskeid liiklusõnnetusi juhtunud.