Kolme noore surmaga lõppenud õnnetusse sattunud auto roolis olnud mees on politseile varasemast tuttav

Täiendatud 15.36
Kolme noore surmaga lõppenud õnnetusse sattunud auto roolis olnud mees on politseile varasemast tuttav
Liiklusõnnetus Ida-Virumaal, milles hukkus kolm noort inimestFoto: Kaspar Pokk/Kanal2

Täna põgenes mõneks ajaks haiglast BMW juht, kelle sõiduauto kaldus eile vastassuunavööndisse liinibussi ette, põhjustades kolme kaasreisija surma.

Delfile saabunud vihje kohaselt lahkus auto traagilisse õnnetusse juhtinud 27-aastane mees haiglast ning teda hakkas seetõttu taga otsima politsei. Vihjet kinnitas Ida prefektuuri pressiesindaja.

Mees tabati täna pärastlõuna paiku Jõhvis.

Ida prefektuuri pressiesindaja Kerttu Kralli sõnul on mees sattunud mitmeid kordi politsei huviorbiiti just oma sõidustiili tõttu. "Tal on ka varasemalt olnud väärteo korras mõned rikkumised. Tegemist on kohaliku driftijaga ja tundmatu ta meile ei ole," kinnitas pressiesindaja.

Prokuratuuri kohaselt on mees hetkel kinni peetud ning homseks otsustatakse, kas võtta ta vahi alla või mitte.

Eile õhtul toimus Tallinna-Narva maantee 125. kilomeetril liiklusõnnetus, kus põrkusid kokku sõiduauto BMW ja Narvast Tallinnasse sõitev liinibuss. Liiklusõnnetuse tagajärjel hukkusid BMW-s kaasreisijatena viibinud 20-aastane naine ja 21-aastane mees. Sündmuskohalt toimetati haiglasse BMW roolis olnud mees ja kaasreisijana autos viibinud 21-aastane naine, kes suri haiglas.

Esialgsetel andmetel kaotas 27-aastane mees tanklast välja sõites oma sõiduauto BMW üle kontrolli ning libises auto tagaosaga vastassuunavööndisse liinibussi ette.

Ida prefektuuri operatiivjuht Andres Jaggo sõnul on vara öelda, mis traagilise õnnetuse põhjustas „Praegustel andmetel on meil alust arvata, et BMW juht ei arvestanud oma sõidukogemustega ning kaotas vihmast tingitud libedal teelõigul järsult pöörates juhitavuse,“ sõnas ta.

Seotud lood:

Juhtumi kohta on alustatud kriminaalmenetlus karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb sõidukijuhi poolt liiklusnõuete ja sõiduki käitusnõuete rikkumist ettevaatamatusest, kui sellega on põhjustatud kahe või enama inimese surm.

Sündmuse täpsemad asjaolud selguvad kriminaalmenetluse käigus, mida viib läbi Ida prefektuur ja juhib Viru ringkonnaprokuratuur.