"Kõik puhuvad" reidi raames tabati inimesi vedanud purjus bussijuht

 (18)
"Kõik puhuvad" reidi raames tabati inimesi vedanud purjus bussijuht
Foto: Ida prefektuur

Täna hommikul kontrollisid Ida prefektuuri ametnikud Lääne- ja Ida-Virumaa maanteedel sõidukijuhtide joovet. Kontrolli käigus tuvastati kümme rikkumist, üks tabatud roolijoodik juhtis inimesi täis bussi.

Kohe hommikul tabas politsei Narva-Mustajõe teel 17. kilomeetril 60-aastane bussijuhi, kes viis inimesi tehasesse tööle. Mehel tuvastati alkoholi piirmäära ületamine ja ta suhtes algatati väärteomenetlus.

Kokku kontrolliti ligi 3500 autojuhti.

Ida prefektuuri liiklusjärelevalvetalituse juhi Annika Elmi sõnul on alkoholi tarvitanud sõidukijuhtide hulk liikluses jätkuvalt kõrge.

"Tänase kontrolli tulemused näitavad, et jätkuvalt pole paljud sõidukijuhid aru saanud kui vastutustundetu on pärast alkoholi tarvitamist autorooli istuda. Sellise käitumisega seatakse ohtu nii ennast kui ka teisi liiklejaid," ütles Elm.

Mitmed rikkujad põhjendasid enda rikkumist sellega, et eelneval õhtul sai alkoholi tarvitatud ja hommikul arvati, et ollakse kained. "Sellisel juhul tuleks kindlasti hommikul kasutada alkomeetrit, eelistada liikumist ühistranspordiga või leida teine kaine autojuht," lisas Elm.