Kohus võttis 16-aastase noormehe mõrvas kahtlustatava Eduardi vahi alla

 (3)
Kohus võttis 16-aastase noormehe mõrvas kahtlustatava Eduardi vahi alla
Foto: Argo Ingver

Tartu maakohus võttis täna prokuratuuro taotlusel vahi alla 21-aastase Eduardi, keda kahtlustatakse Kükitaja külas maja süütamises. Õnnetuses kaotas elu 16-aastane noormees.

Lõuna Ringkonnaprokuratuuri prokurör Maarja-Liisa Sari sõnul esitas ta kohtule taotluse isiku vahistamiseks, kes kogutud tõendite kohaselt elumaja süütas.

Prokuröri sõnul nähtub vahistatud isiku eelnevast elukäigust ja käesoleva vahistamistaotluse aluseks olevatest kuriteo asjaoludest eriline küünilisus teiste inimeste elu ja tervise suhtes.

„21-aastane kahtlustatav on varasemalt korduvalt kriminaalkorras karistatud vägivallakuritegude toimepanemise eest, seega on tegemist inimesega, kellele on antud mitmeid võimalusi asuda seaduskuulekale teele, kuid ta ei ole neid võimalusi kasutanud. Seda ilmestab eeskätt asjaolu, et käesolev kuritegu on toime pandud katseajal,“ lisas Sari.

Teine kahtlustatavana kinni peetud 22-aastane mees ei ole varasemalt kriminaalkorras karistatud. Edasise menetluse käigus vajab tema roll uuritavates sündmustes täpsustamist.

Kriminaalmenetlust karistusseadustiku § 114 ehk mõrva käsitleva paragrahvi alusel viib läbi Lõuna prefektuuri organiseeritud ja raskete kuritegude talitus, uurimist juhib Lõuna Ringkonnaprokuratuur.

Tartu Maakohus rahuldas prokuratuuri taotluse ja võttis kahtlustatava kuni kaheks kuuks vahi alla.