Kohus saatis kuriteokahtlusega vallajuhi asja maksuametisse

 (7)
DEIW RAHUMÄGI
DEIW RAHUMÄGIFOTO: Marko Mumm

Pärnu maakohus lõpetas ametiauto kuritarvitamises süüdistatud Nõva vallavanema Deiw Rahumägi osas kriminaalmenetluse, kuid määras kohtuotsuse pärast jõustumist saata väärteomenetluse läbiviimiseks maksu- ja tolliametile.

Lääne ringkonnaprokuratuur süüdistas Deiw Rahumäge selles, et 2014. aastal kandis ta oma ametiauto sõidupäevikusse valeandmeid auto kasutamise ja läbitud vahemaade kohta, esitades andmed vallavalitsuse raamatupidajale.

Läinud nädalal süüasja arutanud Pärnu maakohus lõpetas ametiisiku poolt dokumendi võltsimises ja teadvalt võltsitud dokumendi kasutamises Rahumäe asjas kriminaalmenetluse, sest tema tegevuses esinevad väärteo tunnused.

Kohus leidis, et nendes süüdistustes esinevad maksusüüteo tunnused ja vastavalt kriminaalmenetluse seadustikule tuleb kriminaalmenetlus lõpetada ning menetlus saata maksu- ja tolliametile võimaliku väärteo süüteo uurimiseks, sest Rahumägi sai süüdistuse ka omastamises – ta võttis valla kütusekaardiga bensiini, tekitades sellega paarisajaeurose kahju.

Pärnu maakohtus ei leidnud tõendamist Rahumäe kui ametiisiku poolt omastamise toimepanemine ja kohus mõistis ta selles süüdistuses õigeks.

Loe refereeritud lugu Õhtulehest.