Kohus mõistis aprillisündmustes osalenu õigeks

 (143)
pronksiöö
Foto: Ilmar Saabas

Harju maakohus mõistis eile õigeks 2007. aasta Tallinna aprillirahutustes osalenud 24-aastase mehe, kes süüdistuste kohaselt rüüstas R-kioskit ja alkoholikauplust ning eiras politsei korraldusi.

Süüdistuse kohaselt osales Jevgeni Babak 26. aprilli õhtul ja 27. aprilli öösel 2007 Kaarli puiesteel asunud mälestussamba juures massilistes korrastustes ning grupiviisilises rüüstamises, rääkis ERR Uudistele Harju maakohtu pressinõunik Kristina Ots.

“Süüdistuse väitel võttis Babak Tallinnas Pärnu maanteel R-kioskist sigarette ja alkoholikauplusest Poltina tuvastamata koguse alkoholi, pani selle kaasasolnud seljakotti ning asus alkoholi ka kohe tarvitama,” ütles Ots. “Ta tabati 27. aprillil kella kolme paiku koos seljakotis olnud esemetega Mere puiesteel asuva vene kultuurikeskuse juures. Lisaks süüdistati teda politsei korralduste eiramises.”

Babak mõisteti õigeks, kuna tema süü ei leidnud kohtus tõendamist. Tal on õigus taotleda 133 päeva kestnud kinnipidamise eest rahandusministeeriumilt hüvitist