Kohus hindas Tartu kesklinnas mehe surmaga lõppenud peksmise oluliselt ümber

 (75)
Alo Paluoja ja Ats Pärnaste
Alo Paluoja (vasakul) ja Ats Pärnaste täna Tartu kohtumajas.Foto: Jassu Hertsmann

Tartu ringkonnakohus tühistas mullu kevadel Tartu kesklinnas mehe surnuks peksmises süüdistatud kurjategijate süüdimõistmise tapmises ning vähendas oluliselt neile mõistetud karistusi.

Ringkonnakohus tühistas osaliselt Tartu maakohtu 30. juuni otsuse Ats Pärnaste (38) ja Alo Paluoja (38) kriminaalasjas, ütles Tartu kohtute pressiesindaja Krista Tamm ERR-i uudisteportaalile.

Ringkonnakohus mõistis süü tõendamatuse tõttu mõlemad mehed õigeks tahtliku tapmise süüdistuses ja hindas Pärnaste süü selles kuriteos ümber raske tervisekahjustuse tekitamiseks ja surma põhjustamiseks ettevaatamatusest.

Kriminaalasjas kogutud tõendeid uurides leidis ringkonnakohus, et Paluoja osalemine kannatanu löömises või kinnihoidmises vastupanu mahasurumiseks ei ole tõendatud. Samas leidis kohus, et Pärnaste vägivallateod kannatanu suhtes on tõendatud, kuid puuduvad tõendid, et ta tahtis kannatanut tappa.

Nii Pärnaste kui Paluoja jäid ringkonnakohtus süüdi vägivallatsemises turvatöötajaga ning Pärnaste ka avaliku korra raskes rikkumises.

Seotud lood:

Ringkonnakohus tühistas maakohtus Pärnastele mõistetud 11-aastase ja Paluojale mõistetud 10-aastase vangistuse.

Ringkonnakohtu otsuse kohaselt peab Pärnaste vanglas ära kandma kuueaastase vangistuse ja Paluoja viie kuu pikkuse vangistuse, mille on ta praeguseks ära kandnud. Paluoja vabastati seoses mõistetud karistuse ärakandmisega vahi alt.

Tapmissüüdistuse tõenditena uuriti kohtus nii süüdistatavate antud ütlusi, kohtumeditsiini eksperdi arvamust kui ka Tartu kesklinnas paiknenud kaamerate videoid.

Ringkonnakohus leidis, et asjas ei ole ühtegi tõendit, mis lükkaksid ümber süüdistatavate väited, et esimese ähvardava liigutuse tegijaks oli kannatanu.