Kohtuotsuse resolutiivosa kuulutamisel märkis kohus, et kohtulikul arutamisel ei leidnud tõendamist Arumäe käitumine looma suhtes julmal viisil karistusseadustiku § 264 lg 1 p 3 tähenduses, seega ei ole tema süüditunnistamine selle paragrahvi järgi objektiivse koosseisu puudumise tõttu võimalik. Subjektiivsest küljest eeldab vaadeldav koosseis tahtlust. Süüteokoosseis on täidetud, kui süüdlane pani teo toime vähemalt kaudse tahtlusega. Kohus Arumäe käitumises tahtlust ei tuvastanud.

Kohtunik Anu Tammeniidu otsuse järgi tuleb kohtupidamiskulud kanda riigil ning Arumäe pääseb ka Pärnu loomade varjupaigas looma raviks kulutatud ligi 10 000 krooni (640 eurot) hüvitamisest.

Möödunud aasta augustis jättis Arumäe oma äsja poeginud koera Claudia koos kutsikatega koju nälgima, ise sõitis koos perega aga Saaremaale puhkama.

Kui kohaliku varjupaiga töötajad koera avastasid, avanes neile õudne vaatepilt — koer oli vaklade poolt näritud, janune ja alatoidetud ning tema kahest kutsikast üks oli juba surnud ja teisel olid vaglad ninas ja suus.

Varjupaiga töötajad viisid koera kliinikusse, kus pandi ta koheselt tilguti alla, manustati valuvaigistit, antibiootikumi, šokirohtu ning turgutit.

“Koera kehakaal oli üksnes 19 kilogrammi ja tema kehatemperatuur oli ägedast põletikust 39,6,” kirjeldasid varjupaiga töötajad. “Vaesekese keha oli tagakäppadest poole kehani paksult parasiite täis. Tema nahk oli tumepunane, tulikuum ning vaglaauklik. Parasiidid ronisid sisse-välja. Nii õõvastavat vaatepilti ei olnud keegi meist veel näinud.”