Kiltsil pealtvaatajale otsa paiskunud auto juhile esitati kahtlustus, autod territooriumile lubanud kaitseliitu seaduserikkumises ei kahtlustata

 (8)
Õnnetus Kiltsi lennuväljal
Õnnetus Kiltsi lennuväljalFoto: Silver Raidla

Laupäeval Kiltsil omaalgatusliku kiirendusvõistluse käigus pealtvaataja surnuks sõitnud juhile on esitatud kahtlustus ja talle on kehtestatud elukohast lahkumise keeld. Kaitseliitu, kes andis kümmekonnale Audile loa lennuväljal viibida, kuid ei osanud kahtlustada, et nad seal kiirendama võiksid hakata, pole prokuratuuri hinnangul põhjust seaduserikkumises kahtlustada.

Pealtvaatajale otsa paiskunud ja tema surma põhjustanud autot juhtinud 26-aastane mees viidi õnnetuskohalt haiglasse. Tänaseks on mees prokuratuuri pressiesindaja sõnul kahtlustatavana üle kuulatud ja talle on seatud elukohast lahkumise keeld. Tema purjus- või kaineoleku osas õnnetuse ajal annab vastuse ekspertiis. Teada on, et mehel puudus juhiluba.

Tegemist oli Kiltsi lennuvälja õhkutõusmis- ja maandumisrajaga. Ehkki lennuväli pole just igapäevane liikluskeskkond, uuritakse õnnetust liiklusõnnetusena paragrahvi 422 lg 1 alusel, mis käsitleb sõidukijuhi poolt liiklusnõuete ja sõiduki käitusnõuete rikkumine, kui sellega on ettevaatamatusest tekitatud inimesele raske tervisekahjustus või põhjustatud inimese surm.

Territooriumi haldaja kaitseliit on juba avalikkusele teatanud, et nende territooriumi kasutamine oli kooskõlastatud, kuid kiirendusvõistluse toimumisest neid ei teavitatud. Seega ei ole alust kaitseliitu kuriteos kahtlustada, andis prokuratuur teada.

Laupäeva õhtul kella 19 ajal toimus liiklusõnnetus Lääne maakonnas Ridala vallas Kiltsi lennuväljal, kus kiirendasid kõrvuti sõiduauto Audi S8, mida juhtis 19-aastane mees ja sõiduauto Audi S8, mida juhtis 26-aastane mees, teatas politsei korrapidaja. Kiirendamise käigus põrkasid suurel kiirusel sõidukid külgepidi kokku ja kaotasid juhitavuse. Esimene sõiduk kaldus vasakule teepervele ja jäi seisma. Teine sõiduauto kaldus paremale teeserva ja sõitis otsa pealtvaatajale, 22-aastasele mehele, kes suri saadud vigastustesse kohapeal. Samuti sai vigastada 26-aastane autojuht, kes toimetati Läänemaa haiglasse.

Seotud lood:

Kohapeal olnud patrullpolitseinik Aivar Nõva ütles, et kiirused võisid ulatuda kuni 230 km/t.

„Panen kõigile autospordihuvilistele südamele, et enda ja tehnika võimeid proovile panna soovides tuleb osata ohtusid ja kohti õigesti hinnata. Kui autod liiguvad väga suurtel kiirustel, võib ka lihtne juhtimisviga kaasa tuua väga tõsiseid tagajärgi, nagu antud juhul. Adrenaliin mõjutab oluliselt inimese võimet olukorda realistlikult hinnata, seepärast on oluline, et ümbritsevad inimesed julgeksid ja tahaksid arutult riskeerida soovivaid kaaslasi takistada,“ ütles Haapsalu politseijaoskonna välijuht Rene Pajula nädalavahetusel.