Kehras kummikuulide ja šokirelvaga korrale kutsutud 68-aastane mees suri haiglas


Leinaküünal
LeinaküünalFoto: Anna Aurelia Minev

Täna suri haiglas laupäeva südaööl Kehras kinni peetud 68-aastane mees, kelle agressiivse käitumise tõttu kasutas politsei kinnipidamisel elektrišokirelva ja kummikuule.

Põhja prokuratuuri pressiesindaja Kaarel Kallas teatas, et laupäeval raskes seisus haiglasse toimetatud mees suri täna haiglas teadvusele tulemata.

"Oleme alustanud surma asjaolude väljaselgitamiseks kriminaalmenetluse, mille käigus selgitame välja nii hukkunud mehe kui sündmuskohal viibinud politseiametnike täpse tegevuse," teatas Kallas.

Pühapäeva õhtul teatas politsei pressiteenistus laupäeval Kehras toimunud intsidendist, kus politseipatrullid reageerisid eelnenud õhtul kella 18 ajal hädaabiteatele Kehras, kus noaga mees ähvardas rünnata samas majas elavat naist. Naisel õnnestus majast põgeneda ja helistada häirekeskusele.

Politseinikud selgitasid välja, et mees on ka varem agressiivselt käitunud ja võib olla vaimselt ebastabiilne. Majale lähenedes nägid politseinikud meest, kellel oli ühes käes kirves ja teises nuga. Politseinikke märgates läks mees majja sisse, keeldus sealt väljumast ning lõhkus välisukse klaasi.

„Olukorra lahendamiseks püüdsid politseinikud ligi kolme tunni vältel mehega kontakti saavutada ning veenda teda terariistu käest ära panema ja majast väljuma, kuid tulutult. Veidi enne südaööd sisenesid majja kiirreageerijad, kes kasutasid neile füüsiliselt vastu hakanud mehe kinnipidamiseks gaasi, elektrišokirelva ja kummikuule,“ rääkis Põhja prefektuuri operatiivjuht Urmas Krull.

Majast välja toodud mehel väliseid vigastusi ei olnud, kuid ta kaotas õues teadvuse ning sündmuskohal viibinud kiirabi andis talle esmaabi ja viis mehe haiglasse. Kolm päeva hiljem ta suri.

Juhtunu osas algatatud kriminaalmenetlust viib läbi PPA sisekontrollibüroo Põhja Ringkonnaprokuratuuri juhtimisel.