Kaubanduskeskusest akna kaudu põgenenud varas maandus turvatöötaja jalge ette

 (2)
Kaubanduskeskusest akna kaudu põgenenud varas maandus turvatöötaja jalge ette
Corbis/Scanpix

Firma USS Security turvatöötaja pidas pühapäeval kinni varga, kes oli peitnud end sulgemise ajaks kaubakeskusse ja üritas sealt hiljem põgeneda teiselt korruselt alla hüpates.

Pühapäeval kell 17.44 sai USS Security juhtimiskeskus sissetungihäire Jõhvis asuvast kaubanduskeskusest, teatas firma pressiesindaja.

Kohale jõudes märkas patrulli turvatöötaja, et maja tagaküljel asuvast teise korruse aknast lendab alla asju. Hetk hiljem hüppas sealt alla ka umbes 30-aastane naine, kes maandus otse turvatöötaja ette. 

Asjaolude uurimisel selgus, et naine oli enne kaubanduskeskuse sulgemist varastanud koristajalt võtmed ning lukustanud end ventilatsiooniruumi. Peale keskuse sulgemist otsustas ta varastada kaks ventilatsioonifiltrit, visates need teise korruse aknast alla ja ise neile 3-4 meetri kõrguselt järele hüpates.

Naine ütles esialgu selgituseks, et on töötu üksikema, kelle lapsed on kodus näljas. Veidi hiljem ta tunnistas, et soovis filtrite müügist saadava raha eest osta alkoholi, mis olevat vajalik narkosõltuvusest vabanemiseks.
USS-i turvatöötaja andis kinnipeetu üle politseile.