Kalavargad jäid 144 kilo forelliga vahele

 (18)
kalavargad
Politsei foto

Reede öösel peeti Lääne-Virumaal Vinni vallas Mõdriku külas kinni kolm meesterahvast, kes oli kalakasvandusest varastanud 144,55 kilogrammi vikerforelli väärtusega 11 600 krooni.

Öösel 2.30 paiku teavitas Mõdriku külas asuva kalakasvanduse omanik politseile, et kolm võõrast isikut on kinnisele territooriumile tunginud. Omaniku sõnul toimetasid võõrad jõe ääres ning kahva abil võtsid veest välja forelle, teatas Ida politseiprefektuur.

Mõdriku külas, kalakasvanduse läheduses nägi politseipatrull tee ääres seisvat sõidukit Volkswagen. Kuna politseil oli alust arvata, et sõiduk kuulub kalavarastele, siis jälgisid nad sõidukit. Peagi liikuma hakanud sõiduk peeti kinni ning läbivaatusel leiti kotid, mis oli täidetud forellidega.

Sõidukis olnud isikud, Narva linna elanikud 38-aastane Aleksandr, 26-aastane Konstantin ja 26-aastane Sergey peeti kahtlustatavatena kinni. Mehed tunnistasid kuriteo üles ja kahetsesid tehtut.

Kalakasvanduse omaniku sõnul oli nii suure koguse vikerforelli realiseerimine raske. Ta oli nõus kalad varastele jätma kui nad tekitatud kahju hüvitavad. Mehed maksid 11 600 krooni ja said varastatud kalad omale.

Politsei alustas sündmuse uurimiseks kriminaalmenetlust varguse paragrahvi alusel.