Kaks tundi metsas ekselnud marjulised pääsesid halvimast

 (4)
METSAMARJAD
Pilt on illustreeriv Foto: Arno Mikkor

Pühapäeval aitasid politseisõiduki sireenid metsast välja kaks naist, kes hoogsa marjakorjamise käigus sihi kaotasid ning ära eksisid.

PPA Lõuna prefektuuri teatel sai politsei pühapäeva pärastlõunal teate, et Tartumaal Laeva vallas Laeva külas on kaks marjule läinud naist sihi kaotanud ning metsas ekselnud juba ligemale kaks tundi. Politseipatrull liikus kohta, kust naised enda sõnul metsa olid sisenenud, võtsid ühendust ühega naistest ning teatasid, et panevad tööle politseisõiduki sireenid. Telefonivestluses naistega saadi kinnitus, et nad kuulevad sireene ja liiguvad heliallika suunas. Peagi jõudsid naised metsast välja, nendega oli kõik korras ja arstiabi nad ei vajanud.

Lõuna prefektuuri operatiivjuht Indrek Koemets kiidab naisi, kes võtsid metsa kaasa laetud akudega telefonid ning andsid oma eksimisest kohe häirekeskusele teada. "Antud juhul tegid naised väga õigesti, et ei hakanud omal käel proovima koduteed leida, vaid andsid oma eksimisest kohe teada. Kõne häirekeskusesse ning politseiga pidevas ühenduses olemine aitab meil abivajajateni jõuda kiiresti ning seeläbi tagada ka positiivne lõpplahendus," ütles Koemets.