Kaks Lasnamäe tapmisega seotud meest on kinni peetud, üks kahtlusalune on veel jooksus

 (87)
Vasakult esimene mees, Roman Gluhovtšenko, on veel tagaotsitav.
Vasakult esimene mees, Roman Gluhovtšenko, on veel tagaotsitav.PPA

22. augustil pussitati Lasnamäel Läänemere teel meest, kes suri. Kolmest tagaotsitavast on leitud juba kaks, üht veel otsitakse.

Politsei- ja piirivalveamet andis täna teada, et ka teine Lasnamäe pussitamises kahtlustatav mees on kinni peetud. See tähendab,et veel Roman Gluhovtšenko on tagaotsitav.

22. augusti hommikul pärast kella 8 sai politsei väljakutse Lasnamäele Läänemere teele, kus toimus kaklus. Esialgsetel andmetel sai konflikt alguse meelelahutusasutuses ning osapooled ei olnud tuttavad. Konflikt eskaleerus tänaval, kus 26-aastast meest rünnati noaga, ta sai raskelt viga ja toimetati haiglasse, kus ta hiljem suri. Kakluse käigus said viga ka 31-aastane naine ja 39-aastane mees, pärast esmaabi osutamist haiglas lubati nad kodusele ravile.

Politsei teatas 23. augustil, et otsib taga 30-aastast Maxim Vasilievi, 32-aastast Roman Gluhovtšenkot ja 34-aastast Ilja Gaidalenkot.

Politsei saabudes olid tapmises kahtlustatavad kolm meest sündmuskohalt lahkunud ning politsei tuvastas, et kuriteos on alust kahtlustada Maximi, Romani ja Iljad. Kolme mehe puhul on tegemist alaliste Eesti elanikega, kes on varasemalt korduvalt kriminaalkorras karistatud.