Kaitsepolitsei kahtlustab Tartu maakohtu kohtunikku altkäemaksu võtmises

 (198)
Kinni peeti ka advokaat Olev Kuklase
Ringmaa kohtuotsus-8
KohtupinkFoto: Ilmar Saabas

Kaitsepolitsei töötajad pidasid neljapäeval, 31. oktoobril kinni Tartu maakohtu kohtuniku Eveli Vavrenjuki kahtlustatuna altkäemaksu nõudmises ja korduvas võtmises, valeandmete esitamises ning isikuandmete ebaseaduslikus edastamises.

Kaitsepolitsei töötajad pidasid neljapäeval kinni Tartu maakohtu kohtuniku kahtlustatuna altkäemaksu nõudmises ja korduvas võtmises, valeandmete esitamises ning isikuandmete ebaseaduslikus edastamises.

Kohtunikule esitati kahtlustus karistusseadustiku § 294 lg 2 p 1, 2, § 280 lg 2 ja § 1571 lg 2 järgi kvalifitseeritavate kuritegude toimepanemises.

Paragrahvid tähistavad korduvat altkäemaksu võtmist ja küsimist ja valeandmete esitamist ja eriliiki isikuandmete, süüteo toimepanemise või selle ohvriks langemise andmete ebaseaduslik avaldamist.

Samuti on kinni peetud kolm isikut. Kahte neist kahtlustatakse altkäemaksu andmises ning ühte valeandmete esitamisega seotud kuritegudes.

Nende seas pidasid kaitsepolitse töötajad kinni vandeadvokaat Olev Kuklase ning otsisid läbi tema Tallinna büroo, kirjutab Õhtuleht.

Kriminaalmenetlust juhib riigiprokuratuur ja viib läbi kaitsepolitseiamet.