Kadunud võistluskoer leiti vanast kaevust

 (33)
Kaukaasia lambakoer
Delfi lugeja foto

Septembri alguses kadunuks jäänud kaukaasia lambakoer Arman leiti esmaspäeval Rakvere laululava taga haigutavast umbes nelja-viie meetri sügavusest kaevust, looma tervis oli hea.

Kuu aja eest kaduma läinud kaukaasia lambakoera leidis Rakvere laululava taga trimmeriga niitnud Rakvere Linnahoolduse OÜ töötaja. Koer oli kukkunud vanasse sügavasse paekividega vooderdatud kaevu, kust ta enam omal jõul välja ei saanud, kirjutab Virumaa Teataja.

Muru niitnud Jaanus kutsus kohale päästeteenistuse. Olukorda hinnates arvasid päästjad, et koer võib olla kõrgelt kukkudes vigastada saanud. Päästeametnikud võtsid ühendust loomaarstiga, kes aga keeldus kohale tulemast, sest polnud teada, kes tasub visiiditasu. Seejärel kutsuti sündmuspaika koerte varjupaiga esindaja ning ühiselt tõsteti loom kaevust välja.

Rakvere päästekomando meeskonnavanem Virgo Nurgamaa rääkis, et kõigepealt saadeti kaks meest kaevu koera juurde, seoti viimasele rihm ning voolik ümber ja seejärel vinnati loiult lamanud loom üles. Hiljem tuvastati varjupaigas koera päritolu looma naha alla paigutatud kiibi abil ja anti neljajalgne õnnelikule omanikule üle. Koera läbi vaadanud arst pidas tema tervist heaks.

Võistluskoer Armani perenaise Sirje Veimani arvates on loom viibinud enamiku kadunud oldud ajast kinnises ruumis vangistuses, kuid kaevus võis ta olla kõige rohkem ühe ööpäeva. Veidi vigastatud nina ja peaaegu täielikult puuduvad vurrud annavad Veimani hinnangul alust arvata, et loom on püüdnud koonuga togides vabadusse pääseda. Samuti on koera tagajalgade lihased väga nõrgaks jäänud, mis viitab vähesele liikumisele. Ka see, et käpaalused terved ja küüned kulumata olid, räägib selget keelt vangipõlvest.

Ehkki paks karvkate jätab mulje priskest isendist, on peni siiski väga kõhn, sest nagu Sirje Veiman ütles, koer võõraste käest toitu vastu ei võta.

 Vaata videot
Video vaatamiseks pead omale installeerima Flash Player 8 playeri, mille allalaadimiseks vajuta siia.