Jõhvis Jaguariga purjus peaga kihutanud ja elukaaslast väidetavalt tümitanud mees võeti vahi alla

 (10)
KÄERAUAD
Illustratiivne fotoFoto: Sven Arbet

Viru maakohus võttis vahi alla mehe, keda kahtlustatakse nii kriminaalses joobes autoga sõitmises, kui ka oma elukaaslase suhtes vägivalla kasutamises.

15. jaanuaril kell 12.47 märkas politsei Jõhvis sõiduautot Jaguar, mis ületas kiirust õuealas. Politseipatrulli peatumismärguande peale peatus sõiduk Mooni tänaval.

Sõidukis viibis ainult juht, kellel dokumente kaasas ei olnud. Juhiks osutus 52-aastane mees, kes tunnistas, et tarvitas alkoholi. Joobe kontrolli käigus tuvastati autojuhil kriminaalset joovet, teatas prokuratuur.

„Kahtlustatav on varasemalt korduvalt kriminaalkorras karistatud, sealhulgas joobeseisundis mootorsõiduki juhtimise eest. Sellest hoolimata jätkas ta joobeseisundis sõiduki juhtimist, seega varasemalt mõistetud karistused ei mõjutanud tema käitumist ning ta ei asunud seadusekuulekale teele,“ selgitas Viru ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Anu Toluk.

Lisaks esitati talle teise kriminaalmenetluse raames kahtlustus korduvas vägivalda kasutamises oma elukaaslase suhtes. Kriminaalasjad ühendati ühiseks menetluseks.

Täna, 17. jaanuaril, võttis Viru maakohus mehe kuni kaheks kuuks vahi alla.