Ivo Parbuse pistiseasi saadeti kohtusse

 (12)
Ivo Parbus
Foto: Andres Putting

Põhja ringkonnaprokuratuur saatis Tallinna linnavalitsuse abilinnapea keskerakondlasest eksnõuniku Ivo Parbuse ja veel 15 süüdistatava pistise kriminaalasja kohtusse.

Ivo Parbust (50) süüdistatakse selles, et ta töötades Tallinna linnavalitsuse abilinnapea nõuniku ametikohal võttis ta ajavahemikul august 2007. a kuni detsember 2008. a korduvalt erinevatelt isikutelt pistist. Süüdistuse järgi toimus pistise võtmine detailplaneeringute ja ehitusprojektide üle järelevalve teostamise eest Tallinna linnaplaneerimise ametis.

Süüdistuse kohaselt võttis Parbus pistist nii raha kui kinkekaartide näol endale kui ka Sihtasutuse Jüri Vilmsi Sihtkapital kasuks. Kokku sai Ivo Parbus pistisena vara üle 980 000 krooni.

Sama kriminaalasja raames on esitatud süüdistus ka Elmar Sepale (50) SA Jüri Vilmsi Sihtkapitali juhatuse liikmena Ivo Parbuse korduvale pistise võtmisele kihutamises ja sellele kaasa aitamises. Samas kuriteos on esitatud süüdistus ka SA Jüri Vilmsi Sihtkapitalile juriidilise isikuna. Nimelt võttis Ivo Parbus Elmar Sepa vahendusel ja viimase poolt esitatud nõudmise alusel Tallinna Linnaplaneerimise Ametis seisma jäänud problemaatiliste detailplaneeringute üle järelevalve teostamise eest raha SA Jüri Vilmsi Sihtkapitalile.

Pistise andmises on süüdistus esitatud Raivo Untile (48) ja juriidilise isikuna Tallinna Farmaatsiatehas AS-ile, Peeter Palusaarele (40) ja juriidilise isikuna Kaupmehe Arenduse OÜ-le, Toivo Susile (54) ja juriidilise isikuna TLS Invest OÜ-le, Tõnu Kortsule (35) ja juriidiliste isikutena OÜ-le Woody, OÜ-le Metsailu, OÜ-le Constancia ja AS Merko Ehitusele. Samuti esitati süüdistus pistise andmises endisele Tallinna Kristiine linnaosavalitsuse ametnikule Aleksander Raidele (60).