Interpol otsib Eestist pärit Ingrid Palgit

 (20)
Interpol otsib Eestist pärit Ingrid Palgit
Foto: Interpol

Rahvusvaheline kriminaalpolitsei Interpol otsib taga Eestit pärit Ingrid Palgit, kelle on pettuses kahtlustavana tagaotsitavaks kuulutanud Horvaatia.

"Oleme sellest teadlikud ja tegeleme asjaga," kinnitas Delfile Eesti politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Kaarel Kuusk. 

Erinevaid otsingumootoreid ja registreid kasutades selgub, et viimane pikaajalisem töösuhe oli Palgil Tartu ülikooliga. 

Tartu ülikooli pressiesindaja Virge Tamme vastas Delfi päringule, et tänasel päeval puudub Palgil kehtiv töösuhe Tartu ülikooliga. "Ingrid Palgi töötas Tartu ülikoolis aastatel 1995-2008," täpsustas Tamme.

Rohkem infot ülikool Palgi kohta ei avaldanud, sest ülikoolil puudub õigus töösuhte sisu puudutavaid detaile edastada.

Delfil ei õnnestunud Ingrid Palgi endaga kommentaariks ühendust saada. Kinnitamata andmetel kolis Palgi elama Rumeeniasse.

Äriregistri andmetel on Ingrid Palgi olnud füüsilisest isikust ettevõtja, kuid tänavu juulis ettevõtja enda esitatud avalduse alusel on ta äriregistrist kustutatud.

Aastatel 2005-2008 oli Palgi Tartu ülikooli juures vastutav täitja ligi kolme miljoni kroonise eelarvega projekti juures, mis kandis nimetust "Õppe- ja teadustöö kvaliteedi tõstmine Tartu Ülikooli avaliku halduse erialal välistippspetsialisti rakendamise kaudu".