Ida-Virumaal traagilise liiklusõnnetuse põhjustanud mees võeti vahi alla

 (28)
Ida-Virumaal traagilise liiklusõnnetuse põhjustanud mees võeti vahi alla
Avarii Ida-VirumaalFoto: Sergei Stepanov, NPA

Ida-Virumaal laupäeval ühe hukkunu ja nelja vigastatuga liiklusõnnetuse põhjustanud mees võeti prokuratuuri taotlusel vahi alla.

Täna taotles Viru ringkonnaprokuratuur 37-aastase mehe vahistamist, keda kahtlustatakse 26. novembril toimunud liiklusõnnetuse põhjustamises. Viru Maakohtu loal võeti mees kaheks kuuks vahi alla.

Mehele esitati kuriteokahtlus KarS § 422 lg 1 järgi kvalifitseeritava kuriteo toimepanemises (sõidukijuhi poolt liiklusnõuete ja sõiduki käitumisnõuete rikkumine, kui sellega on ettevaatamatusest tekitatud inimesele raske tervisekahjustus või põhjustatud inimese surm).

Kahtlustatava võimaliku joobe selgitamiseks määrati ekspertiis.

Laupäeval kella 10 paiku juhtus traagiline liiklusõnnetus Jõhvi-Tartu-Valga 24. kilomeetril, kus kahe sõiduauto kokkupõrkes hukkus üks ja sai viga neli inimest, teatas Ida prefektuur.

Esialgsetel andmetel kaldus Jõhvist Tartu suunas liikunud sõiduauto Audi, mille roolis oli 37-aastane mees, tagaosaga vastassuunavööndisse ja põrkas kokku vastutuleva sõiduautoga Volkswagen.

Liiklusõnnetuse tagajärjel hukkus Audis tagaistmel olnud 68-aastane naine. Sündmuskohalt toimetati haiglasse Audi juht ja kaasreisija ning Volkswageni juht ja kaks kaasreisijat. Kolme inimese seisund on raske.

Seotud lood:

Liiklusõnnetus toimus Jõhvi-Tartu-Valga maantee 26. kilomeetril. Esialgsetel andmetel ei olnud Audis kõrvalistmel istunud 36-aastasel mehel ja hukkunud naisterahval turvavöö kinnitatud. Kõrvalistuja toimetati raskes seisus Ida-Viru Keskhaiglasse.

Volkswagenis oli kõrvalistmel 15-aastane noormees ja tagaistmel 39-aastane naine, kes mõlemad raskes seisus Ida-Viru Keskhaiglasse toimetati. Volkswageni roolis olnud 21-aastane mees toimetati sündmuskohalt hiljem haiglasse tervisekontrolli. Kõik kolm kasutasid nõuetekohaselt turvavarustust.

Viru ringkonnaprokuratuuri abiprokurör Maarja Germanni sõnul on esialgsetel andmetel liiklusõnnetuse põhjustamises alust kahtlustada 37-aastast Audi juhti, keda on varasemalt mitmel korral väärteokorras karistatud liiklusnõuete rikkumise eest. Ühtlasi on meest karistatud ka juhtimisõiguseta sõidu eest. „Panen kõigile sõidukijuhtidele südamele, et sõiduauto rooli istudes tuleb lisaks enda ohutuse tagamisele mõelda ka teiste liikluses osalevate isikute ohutusele ning kohandada enda käitumist liikluses vastavalt ilmastiku – ja teeoludele. Liiklusõnnetused on enamasti ootamatud ja mittetahtlikud ning neid on võimalik ennetada olles ise hoolsam."

Juhtunu kohta alustati kriminaalmenetlus karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb mootorsõiduki juhi poolt liiklus-või käitusnõuete rikkumist, kui sellega on ettevaatamatusest tekitatud inimesele raske tervisekahjustus või põhjustatud inimese surm. Kriminaalmenetlust viib läbi Ida prefektuur ja juhib Viru ringkonnaprokuratuur.