Hullumeelselt kihutanud Eesti numbritega maastur niitis Helsingis maha bussipeatuse, autos olnud põgenesid

 (138)
Hullumeelselt kihutanud Eesti numbritega maastur niitis Helsingis maha bussipeatuse, autos olnud põgenesid
Foto: Ekraanitõmmis

Suurelt lubatud kiirust ületanud Eesti numbritega maastur niitis eile õhtul Helsingis maha bussipeatuse ja jäi keset tiheda liiklusega teed vedelema, tekitades ummiku. Juht põgenes jalgsi sündmuspaigalt.

Helsingi politseist öeldi ajalehele Ilta-Sanomat, et Eesti numbritega linnamaastur ületas Hämeenlinnanväyläl Kannelmäki juures märkimisväärselt lubatud kiirust, mille tagajärjel rammis auto tee servas asetsenud piiret. Sealt paiskus auto tee teise serva vastu piiret.

Iltalehti teatab pealtnägijatele ja fotodele viidates, et autole jäi teele ette ka bussiootepaviljon, mis hävis.

Teel on lubatud kiirus selles kohas 80 kilomeetrit tunnis.

„Auto läks tõsiselt suure hooga mööda. Pakuksin, et see sõitis kuni 150 kilomeetrit tunnis, kui mitte rohkem,” rääkis Ilta-Sanomate lugeja, kelle sõnul kulus pärast möödasõitu vaid paarkümmend sekundit, enne kui käis pauk.

„Peatusin hetkeks. Lõpuks sõitsin autost mööda ja peatusin uuesti. Turvapadjad olid avanenud, aga sees ei olnud kedagi näha. Helistasin häirekeskusse, kust öeldi, et politsei on juba teel sündmuskohale,” rääkis pealtnägija.

Pealtnägija sõnul lahkus auto juurest kaks meest koos koeraga.

Juhti kahtlustatakse raskes liiklusohtliku olukorra tekitamises. Politsei kinnitas, et õnnetuspaigalt lahkus kaks isikut, keda ei ole veel kinni peetud.