Narva politseijaoskonna juhtivuurija Sergei Maslennikovi sõnul pöördus hiljuti politseijaoskonda 62-aastane Narva elanik, kes kannatas 40 000 eurot kahju, pärast seda kui talle investeerimisvõimalust pakuti.

"Tegemist on selle kuriteoliigi tüüpjuhtumiga. Juulis sai naine kõne välismaiselt numbrilt, helistaja rääkis vene keeles, pakkus kiiret teenimise võimalust, milleks ei pea väga pingutamagi. Pensionär paigaldas arvutisse programmi Anydesk, millega andis võõrale inimesele juurdepääsu oma arvutile ja isiklikele andmetele ning tegi erinevatele firmadele rahaülekandeid, arvates, et summa kasvab mitmekordseks," kirjeldas Maslennikov.

"Kui alguses tundus kõik toimivat ja ekraanilt oli näha, justkui summa muudkui kasvab, ei saanud naine raha pärast kätte. Vastupidi, talt nõuti erinevate ettekäänetega veel raha juurde," kirjeldas uurija.

24. septembril pöördus politseisse 68-aastane Jõhvi valla elanik, kellele helistati samuti juulikuus ja pakuti krüptovaluutaga kauplemise võimalust. Mees kandis kahe firma arvele kokku 18 600 eurot, kuid sai aru, et teda on petetud, kui ta soovis teenitud raha välja võtta ja temalt selle eest lisatasu nõuti.

Helistatakse nii välismaisete suunakoodidega numbritelt kui ka eesti numbritelt. Helistajad kõnelevad tavaliselt vene keeles ja on küllalt pealetükkivad. Soovitame kõne katkestada, numbri blokeerida ja sellest teada anda politsei infotelefonil 612 3000. Juhul, kui oled saanud kahju, pöördu politseisse, ka tagantjärgi.

Sergei Maslennikov lisas, et väga tähtis on inimesi taolise petuskeemi eest hoiatada. "Rääkige oma eakate lähedastega ning kutsuge neid üles ettevaatlikkusele. Kuigi ohvrid on väga erinevas vanuses, on suurem riskigrupp siiski vanemad inimesed, kes võib-olla on internetis vähem kogenenud. Politsei omalt poolt jätkab teavituskampaaniat ning piirkonnapolitseinikud levitavad infot ka korteriühistute ja kohaliku omavalitsuse abil," sõnas Maslennikov.