Harjumaal kontrollitakse turvavööde kasutamist bussides

 (6)
Tallinna bussijaamas saab testida turvavöö vajalikkust laupkokkupõrke simulaatori abil
Tallinna bussijaamas testiti 2016. aastal turvavöö vajalikkust laupkokkupõrke simulaatori abilFoto: Karli Saul

Täna pärastlõunal hakkavad politseinikud Tallinna ümbruses kontrollima, kas reisijad on kaugliinibussides turvavöö kinnitanud.

"Teadmine, et bussides, kus turvavöö on olemas, tuleb see ka kinnitada, on väga väike. Seepärast peatame mõneks minutiks bussid, mis liiguvad liinidel Tallinn-Narva, Tallinn-Tartu ja Tallinn-Pärnu, ning vaatame, milline pilt meile avaneb," ütles Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskuse patrulltalituse juht Varmo Rein.

Reinu sõnul pole eesmärk midagi muud kui teadlikkust suurendada. "On reisijaid, kes arvavad, et bussiga õnnetusse sattumine on vähetõenäoline või on buss piisavalt turvaline ja juht niivõrd osav, et suudetakse kokkupõrkeid vältida. Reaalsuses juhtub bussidega samamoodi õnnetusi nagu iga teise sõidukiga. Ja kui vööd peal ei ole, siis on vigastused raskemad. Nii et kinnitage turvavöö ja võimalusel ka oma pagas," rõhutas Rein. Lisaks turvavööde kinnitamisele kontrollitakse reisibusside tehnilist seisukorda.

"Kohe on käes koolivaheaeg ja kui koolipere plaanib ekskursiooni, siis tuleks tellida buss, millel on olemas turvavööd. Vanemad ja õpetajad peaksid lastele meelde tuletama, et turvavöö tuleb ka bussis peale panna," lausus Rein.

Sel aastal on juhtunud busside osalusel 13 inimkannatanuga õnnetust. Neis sai surma üks ja vigastada veerandsada inimest.