Haaberstis sai viga kodu köögis hobirakettide jaoks keemilisi aineid kokku seganud mees

 (22)
päästeõppus teletornis
Foto on illustreeriv.Foto: Siim Lõvi

Tallinnas Haabersti linnaosas sai täna õhtul viga mees, kes segas kokku hobirakettide jaoks mõeldud keemilisi aineid, mille reaktsioon põhjustas väikese plahvatuse.

"Täna kell 21.46 sai häirekeskus väljakutse Haabersti linnaossa korterimajja Hansu tänavale. Korteris viibinud pereisa segas köögis kokku keemilisi aineid, mida ta kavatses kasutada hobirakettide jaoks. Selle tegevuse käigus toimus väike plahvatus, mille tagajärjel tekkisid mehele põletushaavad näo piirkonda," ütles PPA valvepressiesindaja Viktoria Korpan Delfile.

Kuna saadud abikõnes tuli info võimalikust plahvatusest, saabusid sündmuskohale päästeameti demineerijad ja päästjad, politseinikud ja kiirabi.

Sündmuskoha kontrollimisel selgus, et teised korteris viibinud pereliikmed ega korteri sisustus kannatada ei saanud, tulekahju ei tekkinud, ohtu teiste majaelanike elule ja tervisele ei ole.

Põletushaavu saanud mees toimetati haiglasse.

"Ehkki tegemist ei olnud keelatud ainetega ja ainete kogus oli väike, on selline tegevus vastutustundetu, arvestades, et tegemist oli kortermajaga ja kodus viibisid ka lapsed," sõnas Lääne-Harju politseijaoskonna välijuht Pirko Pärila.

Politsei kogub selle sündmuse kohta infot ja otsus menetluse alustamisest võetakse vastu hiljem.