GRAAFIK | Vaata, kui palju on juhtunud viimastel aastatel jaaniajal liiklusõnnetusi

 (19)
Alarmsõidukid
AlarmsõidukidFoto: Eero Vabamägi

Viimastel aastatel on jaanilaupäeva ja jaanipäeva liiklusõnnetuste ja vigasaanute arv ulatunud kolmest 11-ni, joobes juhtide süül on aga toimunud kolm kuni seitse avariid.

Mullu juhtus 23. ja 24. juunil kokku 11 inimkannatanuteg liiklusõnnetust, milles sai viga 11 inimest. Joobes juhtide põhjustatud õnnetuste üle peab politsei- ja piirivalveamet eraldi statistikat, sest arvesse lähevad ka õnnetused, kus keegi viga ei saanud. Neid juhtus mullu seitse ja viga sai kaks inimest.

Tunamullu juhtus jaanilaupäeval ja jaanipäeval kolm liiklusõnnetust, milles sai viga kolm inimest. Joobes juhid põhjustasid aga tervelt kuus avariid, milles sai viga kaks inimest.

Aastal 2016 juhtus 23. ja 24. juunil kokku 10 õnnetust, neis sai viga 13 ja hukkus üks inimene. Joobes juhid põhjustasid samal ajal kolm õnnetust, milles sai viga üks ja hukkus samuti üks inimene.

Aastal 2015 toimus jaanilaupäeval ja jaanipäeval kokku kuus avariid, milles sai viga seitse inimest. Joobes juhid põhjustasid samuti kuus õnnetust, kuid viga sai neis kaks inimest.