GRAAFIK | Isikuvastaste kuritegude arv kasvas mullu oluliselt

 (145)
Politsei- ja Piirivalveamet Tartus
Pilt on illustreerivFoto: Argo Ingver

Isikuvastaste kuritegude arv kasvas justiitsministeeriumi nelja aasta 11 kuu statistika kohaselt mullu oluliselt, vähenemist jätkas aga varavastaste kuritegude hulk.

Isikuvastastest kuritegudest kasvasid möödunud aastal varasemate aastatega võrreldes kõik kuriteoliigid peale tapmiste, mõrvade ning tapmis- ja mõrvakatsete, mis jätkasid langust ka möödunud aastal.

Kõige enam kasvas kehalise väärkohtlemiste, ähvardamiste ja vägistamiste arv. Kehaliste väärkohtlemiste arv tõusis 1101 juhtumi ehk enam kui veerandi võrra, ähvardamiste arv 302 juhtumi ehk enam kui poole võrra ning vägistamiste arv 65 juhtumi ehk samuti ligi poole võrra.

Alates 6. juulist 2017 kehtib uue kuriteokoosseisuna ahistav jälitamine. 2017. aasta novembri lõpuni registreeriti selliseid juhtumeid 71, eelmise aasta 11 kuuga aga 194.

Varavastased kuriteod jätkasid ka möödunud aastal langust, mis polnud samas siiski märkimisväärne. Varguste arv langes näiteks 152 juhtumi ehk umbes 2 protsendi võrra. Kelmuste arv langes hinnanguliselt 7 protsenti ehk 99 juhtumi võrra. Omastamiste arv erinevalt teistest varavastaste kuritegude liikidest kasvas, tõustes 17 juhtumi ehk ligi 3 protsendi jagu.

Läinud aastaga samal tasemel on püsinud sõiduki joobes või juhtimisõiguseta juhtimiste arv. Aastal 2017 tabati 11 kuuga kokku 2418 joobes ja 488 juhtimisõiguseta sõidukijuhti, eelmisel aastal samal ajal aga vastavalt 2463 ja 511 juhti.