FOTOD | Viljandi taksojuhi ründajate kohtuasi lükati edasi, kuna üks kohtualune ei ilmunud kohale

 (47)

2018. aasta novembris ründasid ja peksid süüdistuse kohaselt viis noormeest Viljandi taksojuhti. Kuigi täna pidi algama kohtuprotsess, jäi see ära, sest üks kohtualune ei tulnud kohale.

Ligi poolteist aastat tagasi ründasid teismelised Viljandimaal taksojuhti, kes sai noarünnaku tagajärjel väga rasket viga. Toona alustati politseioperatsiooni, et noorukid tabada.

2018. aasta 16. novembri hommikul sai politsei teate, et Pärsti vallas avastasid kohalikud elanikud lasteaia lähistelt asfaldilt vereloigud ja mitmeid kahtlaseid esemeid. Sündmuskohale saadeti asja uurima patrull ja uurijad. Nende esmane hinnang oli, et tegu võib olla kuriteopaigaga.

Samas laekus kella 8.30 paiku politseile väljakutse, et läbi Kolga-Jaani kihutab Viljandi suunas üks sõiduk, kes teeb ohtlikke manöövreid. Masinat saadeti otsima samuti politseipatrull. Kella 8.50 ajal otsitavat Mercedest nähes andis politsei sõidukijuhile peatumismärguande, kuid juht eiras seda ning kihutas Viljandi suunas edasi. Pikki Viljandi-Põltsamaa teed põgenedes põhjustas Mercedese juht liiklusõnnetuse, rihtides mitut kõrvalist sõidukit, kuid peatumata kihutas sealtki edasi Viljandis asuva Tallinna tänava poole nii, et patrullid kaotasid masina hetkeks silmist.

Otsitava Mercedese avastas patrull kella 9 ajal Viljandist Ugala parklast, kust tunnistajate sõnul olid äsja kolm meest surnuaia suunas ära jooksnud. Mahajäetud Mercedeses oli 60-aastane taksojuht, keda oli rünnatud ja röövitud. Ta viidi haiglasse, tema seisund ei olnud eluohtlik.