FOTOD: Uikala prügilas puhkenud tulekahju mürgine suits levis Kohtla-Järve ja Jõhvi suunas

 (34)
Täiendatud kell 21.20 - suitsu levik peatati
põleng
Uikala prügila põlengFoto: Delfi lugeja

Kohtla vallas Kukruse külas asuvas Uikala prügilas puhkes kella 16 ajal tulekahju, mille mürgine suits levis Kohtla-Järve ja Jõhvi suunas.

Täna kell 16 teatati häirekeskusele tulekahjust Kohtla vallas Kukruse külas asuvas Uikala prügilas. Sündmuskohale saadeti päästemeeskonnad Kohtla-Järve, Jõhvi ja Sillamäe päästekomandost ning Jõhvi operatiivkorrapidaja ja kiirabi, teatas Ida päästekeskuse pressiesindaja.

Päästjate kohale saabudes levis sündmuskohalt paksu musta suitsu. Selgus, et põleb prügila jäätmete ladustamisalal ladustatud prügi 100 x 70 m suurusel alal.

Tulekahju saadi kontrolli alla kell 20.20 ning põlengusuits muutus heledamaks ja kaugemale ei levi. Tulekahju kustutamiseks viidi sündmuskohale täiendavat eritehnikat, sest juurdepääs tulekolletele oli raskendatud.

Hetkel kestavad järelkustutustööd. 23. augusti hommikul teostatakse järelkontroll.

Põlemisest tekkiv mürgine suits levis Kohtla-Järve ja Jõhvi linnadele, mistõttu Kohtla-Järve ja Jõhvi linnades ning suitsu levimise alal paluti inimestel võimalusel vältida väljas viibimist.

Päästeamet soovitas inimestele püsida hoonetes ja sulgeda uksed ning aknad, võimalusel lahkuda mürgise suitsu levimise piirkonnast.

Delfi lugeja Ida-Virumaal, saada aadressile rahvahaal@delfi.ee fotosid prügila põlengust!