FOTOD: Torm murdis puid ja elektriposte, lõhkus autosid, lennutas katuseid

 (4)
Lisatud video. Täiendatud 9.25
Torm Tallinnas
Torm TallinnasFoto: Andres Putting

Eile õhtul ja täna öösel möllanud torm tekitas peaaegu kõikjal Eestis palju pahandust - murdis puid ja elektriposte, kukutas neid autodele, lennutas majadelt katuseid.

12. detsembril alates kella 17.51-st kuni 13.detsembri kella 6.00-ni käisid päästjad loodusjõududest tingitud sündmusi likvideerimas 89 korral. Enamus tormikahjusid oli Tallinnas - 28 ja Harju maakonnas - 22.

Lääne-Viru maakonnas tuli päästjatel tormikahjusid kõrvaldada 16, Rapla maakonnas 10, Järva maakonnas 8 korral.

Peamiselt eemaldati teele ja elektriliinidesse kukkunuid puid. Samuti käisid päästjad mitmel korral hoonetel lahti tulnud katuseplekke maha võtmas.

Eile 17.01-st täna hommikul kella poole üheksani sai häirekeskus 44 väljakutset Tallinnas loodusjõududest põhjustatud sündmustele. Inimesed õnneks üheski õnnetuses viga ei saanud. Päästjad eemaldasid enamjaolt teedelt murdunud puid, samuti oli mõni puu murdunud liinidele. Näiteks Pärnu maanteel ja Ehitajate teel murdusid puud ka seisvate autode peale. Veel oli tuulega tõusnud lendu reklaamplakateid ning maha tuli võtta lahtiseid ja ohtlikult rippuvaid katuseplekke. Filtri teel kukkus tükk katusest sisse korteri köögiaknast.

Eile 17.01-st kuni täna hommikul poole üheksani sai häirekeskus 72 väljakutset Harjumaal loodusjõududest põhjustatud sündmustele. Inimesed õnneks üheski õnnetuses viga ei saanud. Peamiselt eemaldasid päästjad jällegi teedele ja elektriliinidele murdunud puid. Samuti käisid päästjad mitmel korral lahti tulnud katuseplekke maha võtmas.

Lääne-Virumaal käidi puid teelt eemaldamas Rakvere linnas Kunderi, Vabaduse, Tartu ja Vabriku tänaval. Laial tänaval tuli päästjatel piirata ohuala lindiga, kuna hoone katuselt kukkus jääpurikaid, mis ohustavad möödakäijaid.

Puid eemaldati Kadrina vallas Loobu külas, Uku külas, Ridakülas, Udriku külas, Pariisi külas, Hulja alevikus. kadrina alevikus tuli Kadrina vabatahtlikel päästjatel piirata ohulindiga kiriku ümbrus, kuna suure tuulega on katuseplekid lahti tulnud.

Suur tuul murdis puid ka Laekvere vallas Venevere külas, Tapa vallas Loksu külas, rakvere vallas Lepna alevikus, Sõmeru vallas Ussimäe külas ja Uhtna alevikus, Vinni vallas Palasi külas, Viru-Jaagupi külas ja Kulina külas.

Ka Roela alevikus Rakvere – Mustvee maanteele olid ohtlikud puud langenud, mille Roela vabatahtlikud eemaldasid.

Ohtlikud puud olid teel Rakke vallas Kamariku ja Väike-Tammiku külas.

Mitmeid väljakutseid saadi Vihula valda, kus päästjatel tuli kümneid puid eemaldada Sagadi, Karepa, Noonu, Ilumäe, Rutja, Vihula, Koljaku ja Korjuse külas. Ka Tamsalu vallas Türje, Põdrangu ja Võhmuta külas tuli päästjatel puid teelt eemaldamas käia.

Ida-Virumaal olid puud Narva-Jõesuu linnas ja Narva ja Narva-Jõesuu vahelisel teel, Vaivara vallas Vaivara külas, Sirgala teel ja Sillamäe linnas, Illuka vallas Kivinõmme külas. Lisaks käidi puid eemaldamas veel Jõhvi vallas Tammiku alevikus, Avinurme vallas Lepiksaare ja Ulvi külas. Puud olid teel ka Alajõe vallas Uusküla külas.

Raplamaa:

Tänase öö jooksul on Raplamaa päästjad saanud 61 väljakutset tugevast tuulest põhjustatud sündmustele. Peamiselt on tegemist sõiduteele murdunud puude ja elektripostidega, mis takistavad liiklust. Kell 6.29 teatati häirekeskusele, et Järvakandi alevis on tugev tuul viinud kortermajalt katuse, kell 7.26 teatati, et Järvakandi alevis Rahu tänaval kukkus suur puu autole peale.

Pärnumaa:

Pärnu maakonnas said päästjad 15 väljakutset tugevast tuulest põhjustatud sündmustele. Peamiselt oli tegemist sõiduteele murdunud ja liiklust takistanud puudega.

Läänemaa:

Tänase öö jooksul on Läänemaa päästjad saanud 15 väljakutset tugevast tuulest tingitud sündmustele. Tegemist on olnud teedele murdunud ja liiklust takistanud puudega.

13. detsembril kell 8.39 teatati, et Haapsalus Kreutzwaldi tänaval on majakatus tugeva tuulega lahti tulnud. Päästjad piirasid ohuala.

Järvamaa:

Tänase öö jooksul said Järvamaa päästjad 37 väljakutset tugevast tuulest põhjustatud sündmustele. Peamiselt oli tegemist teele murdunud ja liiklust takistanud puudega.

13. detsembril kell 6.38 teatati, et Koerus Väinjärve teel on tuul korterelamu plekkkatuse lõhkunud, osa katust oli veel peal ja osa maas. Päästjad piirasid ohuala, edasi jäi olukorda lahendama majaomanik. Kell 8.00 teatati, et Koeru vallas Laaneotsa külas on kakas väikest puud kukkunud sõiduautole. Päästjad eemaldasid puud. Kell 8.35 teatati Paides Pärna tänaval murdunud puu alla jäänud sõiduautost.

Hiiumaa:

Hiiumaa päästjad said tänase öö jooksul 3 tugevast tuulest põhjustatud väljakutset. Tegemist oli murdunud puudega.

Jõgevamaa
Jõgevamaa päästjad said 7 väljakutset murdunud ja teedele kukkunud puude ning elektriliinide kohta.

Põlvamaa
Põlvamaa päästjad said 10 väljakutset murdunud ja teedele kukkunud puude kohta.

Tartumaa
Tartumaa päästjad said 10 väljakutset murdunud ja teedele kukkunud puude kohta ja 1 väljakutse elektriliinidele kukkunud puu kohta.

Valgamaa

Valgamaa päästjad said 2 väljakutset murdunud ja teedele kukkunud puude kohta.

Viljandimaa
Viljandimaa päästjad said 2 väljakutset murdunud ja teedele kukkunud puude kohta ning 3 väljakutset elektriliinidele kukkunud puude kohta.

Võrumaa
Võrumaa päästjad said 4 väljakutset murdunud ja teedele kukkunud puude kohta.