FOTOD: Tiit Kangro mõrvas süüdistatava Reva kaitsetaktika rajaneb tapetu äripartnerite süüdistamisel

 (52)
täiendatud kl. 13.00!
FOTOD: Tiit Kangro mõrvas süüdistatava Reva kaitsetaktika rajaneb tapetu äripartnerite süüdistamisel
Foto: Ilmar Saabas

Harju maakohtus algas täna protsess Tallinna restoraniärimehe Tiit Kangro mõrvas süüdistatava mehe üle.

Ehkki prokuröri hinnangul leiab kohtule esitatud tõendite näol kinnitust fakt, et Kenert-Ranner Reva pani toime Kangro tapmise, siis kohtualune ennast selles süüdi ei tunnistanud. „Ma ei ole mõrva toime pannud ja ma ei tunnista selles ennast süüdi,“ ütles Reva täna kohtus.

Reva kaitsja rääkis kohtus, et kuna mõrvas otseseid tõendeid pole, soovib prokurör tõendada Kangro tapmist kaudsete tõenditega. „Prokuratuuri kogutud tõendid ei tõenda, et kuritöö oleks toime pannud Reva,“ ütles kaitsja kohtus.

Teistes episoodides, milles Revat süüdistati, tunnistas kohtualune ennast süüdi osaliselt.

Reva kaitsja sõnul eitab kohtualune, et ta on vägivallatsenud ja osaliselt on põhjendamatud ka süüdistused varavastases kuritöös. Reva tunnistas süüd valeütluste esitamises, osaliselt varguses ja pangakaartide kasutamises. Ta ei tunnistanud enda süüdi dokumentide võltsimises.

Reva kaitsetaktika rajaneb restorani kaasomanike süüdistamisel

Reva kaitsetaktika rajaneb sellel, et Kangro tapsid teised isikud ja sellega olid seotud ka restorani kaasomanikud.

Tunnistaja ülekuulamisel mainis kohtualune Reva prokuröri küsimustele vastates, et Tiit Kangro mõrva üks kaasosaline oli Kaido Keerdo, kes hukkus tänavu märtsis Liibüas teenistukohustuste täitmisel.

Seotud lood:

Põhja ringkonnaprokuratuur pressinõunik Arno Põder ütles Delfile, et Reva väited Kaido Keerdo seotusest Tiit Kangro surmaga on süüdistatava kaitseversioon. "Politsei kontrollis neid väiteid ka kohtueelse menetluse käigus ja neile ei leitud mingit kinnitust," ütles Põder.

Reva väitel tuli Keerdo oma heleda Audi A5ga Tallinn-Tartu maanteele Viljandi teeristile, kui Kangro oli juba kahe püstolilasuga tapetud ja osales laiba transportimisel ja uputamisel järve.

Reva sõnul oli Keerdo Tiit Kangro ja viimase tuttavate Olegiks ja Jaaniks nimetatute ühine tuttav. Kangro oli Reva väitel Keerdoga tuttav mullu suvest, kui Kangro korraldas Kivilinna gümnaasiumi vilistlaste kokkutulekul toitlustust ja tutvus samas ka Keerdoga.

Reva rääkis kohtus prokuröri küsimustele vastates, et Keerdole helistaski 3. novembri õhtul Jaan ja kutsus ta mõrvapaika. Kuigi Keerdo keeldus tapetut oma autosse võtmast, tegi ta oma autoga ümbriskonnas paar sõitu, et leida laiba matmiseks labidat. Lõpuks jäädi aga uputamise juurde.

Kuna Keerdo olla sõitnud esialgu valsest teeostas sisse, siis esimese väljavaadatud veekoguni ei jõutudki, järgmisena mindi Navesti jõe juurde, kuid seda hinnati liiga kiirevooluliseks. Seejärel mingi ka Kaisma järve juurde, kuid lõpuks heideti surnukeha hoopis Alepi veehoidlasse.

Enda väitel helistas Reva ise politseisse ja andis teada Kangro kadumisest.

Kuna Tiit Kangro oli tapetud, otsustas Reva kasutada ära olukorda ja võtta tema raha. „Ilus ei ole see küll,“ lausus Reva kohtus ja lisas, et tema ei tapnud Kangrot ega saanud enam midagi parata. Seetõttu otsustaski ta halva olukorra enda kasuks pöörata oma tapetud sõbra raha varastades.

Reva tunnistas end süüdi Kangro raha eest asjade ostmises ja allkirja võltsimises 

Ta tunnistas ennast süüdi selles, et ostis arvuti ja mobiiltelefoni esitledes end Kangrona, kirjutas lepingutele Kangro allkirjad ja ühtlasi viis need pärast panti, et raha saada. Swedpangast ei õnnestunud tal Kangro raha kätte saada, sest töötaja sai aru, et Reva ei ole tegelikult Tiit Kangro, kellena ta ennast esitles ja kelle dokumendid pangale esitas.

Põhja ringkonnaprokuratuur süüdistab 35-aastast Kenert-Ranner Reva, endise nimega Kalmer Kirsi, mõrvas, kehalises väärkohtlemises, kelmuses, varguses, kriminaalmenetluse käigus teadvalt valeütluste andmises, teise isiku nimele välja antud tähtsa isikliku dokumendi kasutamises ning dokumendi võltsimises ja võltsdokumendi kasutamises.

Möödunud aasta novembri alguses kadunuks jäänud restoraniärimees Tiit Kangro surnukeha leiti 27.detsembril Raplamaal Kehtna vallas asuvast veehoidlast.

Restorani 3 Oliivi omaniku Tiit Kangro kadumine ilmnes mullu 4. novembri hommikul kui ta pidi oma restoranis kohtuma sõpradega, kuid ei ilmunud kohale.

Reva on varem kriminaalkorras karistatud seitse korda.

Kohtuistung jätkub Harju maakohtus homme tõendite uurimisega.