FOTOD SÜNDUSKOHALT | Pirita jõel jääauku sukeldumisel kadunuks jäänud meest pole veel leitud, otsingutele võetakse appi tuukrid

 (53)

Eile Pirita jõe ääres kirikupüha puhul sukeldudes kadunuks jäänud mehe otsingutele kaasatakse tuukrid.

Põhja päästekeskuse valvepressesindaja sõnul andis päästeamet otsingute läbiviimise politseile üle, kuid vajadusel kaasatakse päästeamet.

PPA valvepressiesindaja kinnitusel kutsutakse täna või homme jätkuvatele otsingutele appi tuukrid.

Jões on kiire vool, mis muudab otsingud keerulisemaks. Eile lõikasid päästjad jäässe mitmeid auke, mille kaudu meest leida püüdsid.

Eile õhtul kell 19.41 helistas Pirita jõe ääres aega veetnud seltskond häirekeskusesse ja teatas, et Hooldekodu teel on jäänud jões kadunuks 36-aastane mees.

Õigeusklikud, kes tähistavad kirikupühi vana kalendri järgi, pühitsevad sel nädalavahetusel kolmekuningapäeva sukeldumisega jääauku, et end pühaks päevaks puhastada.

Talisuplust tegi ka seltskond, kelle üks liige jää all kadunuks jäi.

Jääaluse vee temperatuur on paar kraadi üle nulli. Nii külmas vees peab tavaline täiskasvanud inimene vastu maksimaalselt 10 minutit, laps kaotab sellise temperatuuriga vees teadvuse veelgi varem.

Loodusliku veekogu jääl tasub olla ettevaatlik. Päästeamet mõõdab regulaarselt jää paksust populaarsematel siseveekogudel ning tulemusi saab vaadata kaardirakenduselt.