FOTOD SÜNDMUSKOHALT | Viljandi põlengus hukkunud püüdsid maja algul ise kustutada, ent jäid tulelõksu

 (33)

28. oktoobril kell 20.03 teatati häirekeskusele, et Viljandi linnas Kase tänaval põleb elumaja. Päästjate saabudes ulatusid ridaelamu ühe boksi katusest leegid välja ja tuli oli levinud terves hoones.

Päästjad said info, et põlevas hoones võib olla kaks inimest, kohe alustati hoonest kannatanute otsimist. Esimene inimene toodi välja kuue minutiga, seejärel leiti ka teine inimene. Kahjuks ei õnnestunud kummagi elu päästa. Tulekahjus hukkus vanemaealine mees ja naine.

Põlengu levik piirati kella 23.03, kustutustööd lõpetati kell 2.44. Esialgsetel andmetel võis tulekahju põhjustada elektriseadme või -juhtmestiku rike.

Käesoleval aastal on tulekahjudes hukkunud juba 28 inimest. Eelmisel aastal leidis tulesurma kokku 43 inimest.

Hiljem avastasid päästjad, et ilmselt olid elanikud püüdnud alguses tulekahju ise kustutada, kuid see ei olnud õnnestunud. Kahjuks ei suutnud nad põlevast majast enam ise välja saada.

Päästjad hoiatavad, et kõrge temperatuuri saavutanud tulekahju levib ruumides mõne minutiga nii, et suitsu ja kuumuse seest eluga pääseda läheb äärmiselt keeruliseks. Piisava õhu juurdevoolu korra tõuseb temperatuur põlevas toas kolme minutiga 300 kraadini. Vanematel inimestel raskendab pääsemist sageli kehvem füüsiline ja tervislik seisund.