FOTOD SÜNDMUSKOHALT: Traagiline liiklusõnnetus Sõle tänaval: prügiveoki alla jäänud naine hukkus

 (99)
Täiendatud 15.45

Tallinnas Koplis juhtus täna päeval traagiline liiklusõnnetus, milles hukkus jalakäija.

Täna kell 13.05 sai häirekeskus teate liiklusõnnetusest Tallinnas, Sõle 75 õuealal, ütles Põhja prefektuuri pressiesindaja Delfile.

Esialgsetel andmetel tagurdas prügiauto juht, 56-aastane mees, otsa õuealal liikunud 61-aastasele naisele. Jalakäija suri saadud vigastustesse sündmuskohal. Juht oli kaine ja omas juhtimisõigust.

Põhja prefektuuri operatiivjuht Valter Pärna sõnul on tegu järjekordse traagilise liiklusõnnetusega, kus sõiduki juht ei veendunud enne manöövrit piisavalt selle ohutuses. „Kahjuks ei ole see üksikjuhtum - kaheksast tänavu hukkunud jalakäijast kolm jäid just tagurdava sõiduki alla,“ rääkis Pärn.

Juht peab alati veenduma, et tema manööver on turvaline. „Kõik sõidukijuhid peavad arvestama sellega, et igal ajahetkel ning eriti just õuealadel võib teele astuda mõni jalakäija, kes jääb auto erinevate nurkade varjus märkamatuks. Eriti tagurdades tuleb olla tähelepanelik, sest jalakäija ei pruugi aru saada juhi kavatsusest hakata tagurdama.“

Samas tõdeb Pärn, et isegi kui jalakäija liikleb õuealal, peab ta veenduma, et seal liiklevate sõidukite juhid on teda märganud. „Liiklus on ohutu, kui kõik liiklejad üksteisega arvestavad ning veenduvad, et nende kavatsustest on ka teised aru saanud. Suuremõõtmeliste sõidukite puhul, nagu seda on prügiautod, veoautod, bussid, traktorid jms, peab iga jalakäija arvestama, et juhi vaateväli võib olla oluliselt piiratud, eriti tagurdamisel,“ lisas Pärn.

Juhtunu osas on alustatud kriminaalmenetlust, mida juhib Põhja ringkonnaprokuratuur ja viib läbi Põhja prefektuur.

Sel aastal on jalakäija osalusel üle Eesti juhtunud ligi sada liiklusõnnetust, milles on viga saanud 90 ja elu kaotanud kaheksa jalakäijat.