FOTOD SÜNDMUSKOHALT | Tartus põrkasid kokku väljakutsele kiirustanud päästesõiduk ja sõiduauto, üks inimene sai viga

 (29)

Täna ennelõunal juhtus Tartu Sõpruse puiestee ja Anne tänava ristmikul liiklusõnnetus, milles põrkasid kokku alarmsõidul olnud pääste redelauto ja sõiduauto Audi, mille juht sai viga.

PPA pressiesindaja Ragne Keiski sõnul juhtus õnnetus kella 11.30 paiku.

Tartu avariipolitseinik ütles, et esialgsetel andmetel liikus operatiivsõidul olnud pääste redelauto mööda Sõpruse puiesteed Eedeni kaubanduskeskuse suunas ning asus sõidukiirust aeglustades sireenide ja vilkurite saatel punase tulega ületama ristmikku, kui talle sõitis paremalt poolt Anne tänavalt ette päästemasinat mitte märganud sõiduauto Audi.

Kokkupõrkes sai Audi löögi esiosale ning seda juhtinud 62-aastane mees jäi autosse kinni. Liiklusavariile appi tulnud päästeauto kohale jõudmine võttis pisut rohkem aega, kuna varem olid päästjad suurte jõududega reageeritud tulekahjule Tartus Kopli tänaval asuvasse kutsehariduskeskusesse, kus põles suitsuahi.

Kopli tänava kutsehariduskeskuse suitsuahi

Päästeautol tuli seega sõita kohale linna teisest otsast. Seni tegelesid kannatanuga kiirabi meedikud. Päästjad lõikasid viga saanud, kuid teadvusel juhi autost välja ning kiirabi toimetas kannatanu Tartu ülikooli kliinikumi.

Seotud lood:

Kohapeal töötanud avariipolitseinik kinnitas, et päästeauto juht oli kaine ning omab juhtimisõigust. Päästeautos olnutest keegi viga ei saanud. Audi juhi kainus selgub ekspertiisis.

Avariipolitseinik kutsus liiklejaid tähelepanelikkusele ja ütles, et kõikidel liiklejatel on kohustus alarmsõidukile teed anda ja alarmsõidukil, kes sõidab vilkuritega, on samas kohustus tagada sellisel sõidul ohutus.

"Õnnetuse täpsemad asjaolud selgitatakse uurimises, kuid esialgu võib üheks peamiseks õnnetuse põhjuseks arvata tähelepanematust," ütles ta.