FOTOD | Rakvere lähedal läks avarii tagajärjel kummuli kütusetsistern

 (15)

Täna õhtupoolikul sõitis Rakvere lähedal kokkupõrke tagajärjel teelt välja kraavi kütuseveok, mille haakes olnud kütusestsistern läks kummuli ja esialgu kahtlustati ka kütuseleket.

Liiklusõnnetus juhtus kella 15.30 paiku Rakvere lähedal Päide külas. Tallinna–Narva maantee poolt tulnud kütuseveoki juht rammis tee ääres parkinud teetööliste sõidukit.

Väidetavalt tuli veokile auto vastu ja ei mahtunud kahe masina vahelt läbi. Pärast kokkupõrget paiskusid mõlemad autod teelt välja, kütuseveoki haagis paiskus külili. Väidetavalt oli tsisternides 30 tonni diislikütust, mis esialgse teate kohaselt ka lekkis. Päästjate sõnul selgus hiljem siiski, et leket ei olnud.

Päästjad reageerisid õnnetusele kolmanda väljasõiduastme järgi, sündmuskohale saadet lisaks Lääne-Virumaa päästjatele veel ka abijõude Kohtla-Järvelt ja Tallinnast.

Õnnetuse hetkel olla üks maantee ääres töötanud meestest trimmerdanud, tema oli autost veidi eemal. Teine mees aga korjas asju kokku ja oli avarii hetkel auto kõrval. Kuigi varaline kahju on suur, pääsesid kõik inimesed vaid ehmatusega.