FOTOD: Politsei valvab kooliaasta alguses vöötradu

 (4)
Politsei ülekäiguradade juures
Foto: Andres Putting

Selle aasta jooksul on Eesti teedel ja tänavatel hukkunud kaks ja vigastada saanud 109 alla 18-aastast liiklejat. Kooli algusega seoses kutsub politsei kõiki liiklejaid üles tähelepanelikkusele ning hoolimisele ja tuletab täiskasvanuile meelde, et nende eeskuju on nooremate liikluskäitumise kujundamisel väga tähtis.

Politsei- ja piirivalveameti korrakaitsepolitseiosakonna komissar Riho Tänak ütleb, et koolialguse liiklusturvalisuses on määrava tähtsusega autojuhtide valmisolek lapsi märgata ning laste enda teadmised liikluse põhitõdedest, teatas politseiamet.

Seetõttu soovitab ta vanematel lastega liiklusreeglid mitte ainult teoorias üle korrata, vaid olulisemad marsruudid ka läbi jalutada ning ohtlikud ja ohutud kohad koos üle vaadata. Samuti kutsub komissar kõiki teisi liiklejaid üles lastele liikluses head eeskuju näitama seda nii ise liiklusreegleid täites kui ka teiste suhtes tähelepanelik olles.

Tänaku sõnul on augusti lõpupäevil ning septembri alguses politseid tavapärasest enam näha õppeasutuse lähistel ülekäiguradadel. "Politsei peamine eesmärk on nii noori kui ka täiskasvanud kergliiklejaid nõustada ja abistada ning juhtida autojuhtide tähelepanu liikluspilti tagasi tulnud jalakäijatele. Samuti ei tohi sõidukijuhid unustada lapse ohutust sõidukis," ütles komissar.

Septembrikuu esimestel päevadel kohtab politseinikke sagedamini õppeasutuste ja nende läheduses asuvate sõiduteede ning ülekäiguradade juures. Nagu eelnevatelgi aastatel toovad politseiasutused tänavatele lisajõudu n.ö kabinetitöötajate näol. Kiirusepiirangute ning ülekäigurajal kehtivate nõuete eirajate avastamise kõrval panustab politsei tugevasti ka ennetusse, et sõnum liiklusohutusest jõuaks võimalikult paljudeni.