FOTOD | Politsei palub abi Pärnamäe kalmistult varastatud hinnalise küünlajala leidmiseks

 (113)
Kell 13.08: Pirita linnaosavanem lubab info eest 500 eurot vaevatasu

18. mail teatati politseile, et Pärnamäe kalmistult on ühelt hauaplatsilt varastatud suur metallist ja värvilisest klaasist tehtud küünlaalus. Vargad kasutasid küünlajala eemaldamiseks metallilõikurit.

Enam kui kolm kümnendit surnuaial olnud küünlajala autor on klaasikunstnik Dolores Hoffmann. Tegemist on ainulaadse ja kordumatu käsitsi valmistatud tööga, millel 10 cm paksused värvilise klaasi (kollane, punane, sinine, roheline) plokid, mis on rombiks lihvitud ja suunatud eri ilmakaartesse.

Varguse toimepaneku aja ja juhtunud asjaolude uurimiseks alustas politsei kriminaalmenetlust.

Kõigil, kel on varastatud eseme kohta teavet või teavad midagi vargusest, palutakse võtta ühendust politseiga aadressil kaja.friedemann@politsei.ee või pohja.vihje@politsei.ee.

Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat pani välja 500 eurot vaevatasu isikule, kelle info viib küünlajala varastanud kurikaela tabamiseni.

“Selline teguviis on vastuvõetamatu ja ajab masenduse peale. Iga kalm on püha ja mistahes rüüstamine lubamatu,” kommenteeris Pirita linnaosa vanem Pärnamäe kalmistu hauaplatsilt küünlajala varastamist. “Panen omalt poolt välja vaevatasu inimesele, kelle info viib politsei kurjategija tabamiseni,” sõnas Liinat.

Pärnamäe kalmistu on üks kolmest Pirita linnaosas asuvast kalmistust.