FOTOD | Piirivalvurid, päästeametnikud ja vabatahtlikud merepäästjad harjutasid Mustvees koostööd


Neljapäeval, 14. septembril toimus Mustvee sadamas ja Peipsi järvel politsei- ja piirivalveameti, päästeameti ning vabatahtlike merepäästjate ühisõppus.

Seekordne merepäästeõppus oli harjutuspunktidele reageerimise formaadis, mis andis kõikidele reageerijatele võimaluse samade harjutuste läbitegemiseks. Ühiselt harjutati otsinguid Peipsi järvel, alajahtunutele esmaabi andmist, navigatsiooni ja sidepidamist teiste päästemeeskondadega, pinnaltpäästmist, pukseerimist, hätta sattunud veesõidukilt evakueerimist, rannikult evakueerimist ja tulekahju kustutamist veesõidukil.

Õppuse eesmärgiks oli harjutada koostööd piirivalvurite, päästjate ja vabatahtlikele merepäästjate vahel, et reaalse merepäästesündmuse lahendamisel võimalikult efektiivselt koos toimida.

PPA valmisoleku ja reageerimise büroo juhtivpiiriametnik Kristo Kotkase sõnul andis seekordne õppus väga hea kogemuse reageerimiseks merepäästetöödele ning tõi selgelt välja, mida me juba oskame ning mille osas meil tuleb veel oma oskusi täiendada. „Taolised koosharjutamised ongi suurepärane võimalus uutel meeskonnaliikmetel kogemusi saada ning vanematel olijatel oma teadmisi kinnistada,“ kinnitas Kotkas.

Õppusel osalesid Lõuna, Ida ja Lääne prefektuuri kordonite piirivalvurid, päästeametnikud ning vabatahtlikud merepäästjad.