FOTOD | Pärnumaal hukkus põlengus naisterahvas

 (5)
FOTOD | Pärnumaal hukkus põlengus naisterahvas
Päästeamet

Täna öösel kell 2.15 teatati häirekeskusele, et Pärnumaal Massiaru külas põleb eluhoone. Tulekahju avastajaks oli naabrimees, kes ärkas öösel eterniidi paukude peale ning nägi naabertalust leeke tõusmas. Esmase info kohaselt oli hoones inimene.

Päästjate saabudes põles eluhoone lahtise leegiga ning põleng hakkas tasapisi juba hääbuma. Püsti oli veel osaliselt kivist välisvooder ning korstnajalg.

Naabrite sõnul oli laes suitsuandur, selle tööle rakendumise kohta info puudub. Tulekahju täpne tekkepõhjus selgub uurimise käigus, esiti on teada nii palju, et eilse naabrite külaskäigu ajal küttis naine pliiti.

Päästeamet

Päästeamet tuletab meelde, et külmad ilmad jätkuvad ning küttekollete kasutamisel tuleb olla ettevaatlik:

Hoidu ülekütmisest, see lõhub kütteseadet ja selle kuumenevad osad võivad süüdata ümbruse. Kui majapidamine hästi sooja ei hoia või on õues krõbedamad külmakraadid, soovitame pigem kütta kaks korda päevas.

Ära sulge kütteseadme siibrit liiga vara, sest tuppa imbuv vingugaas on tappev.

Ära kata soojapuhureid ja elektriradiaatoreid riideesemetega.

Tulekahju areneb eluohtlikuks väga kiiresti, ainult töökorras ja õigesse kohta paigaldatud suitsuandur aitab tulekahju kiiresti avastada.

Märka abivajavaid lähedasi ja naabreid. Näiteks aita eakal naabritädil puud tuppa tuua ja puhasta põleva koldesuu esine süttida võvast prahist.