FOTOD: Otsingud 17-aastase Markkuse leidmiseks jätkuvad, mitusada inimest on läbi kamminud võsarägastikke, mahajäetud hooneid, garaaže ja muid kohti

 (31)
Kadunud Markkuse otsimine
Foto: Politsei foto

Politsei teatel jätkuvad otsingud 17-aastase Markkuse leidmiseks.

Täna hommikust õhtupoolikuni käis otsinguoperatsioonil osalenud mitmesajaliikmeline meeskond üle mitmed võsarägastikud, mahajäetud hooned, garaažid ja muud kohad, teatas politsei.

Piirkonnad valiti ühelt poolt selle järgi, kus viimati noormeest nähti ning teisalt jooksvalt laekunud vihjete ja teiste infokildude pinnalt. Ka kopterimeeskond vaatas üle mitmed jõeäärsed alad, kuhu ligipääs jalgsi oli raskendatud, kuid poissi ei ole seni õnnestunud veel leida.

Päev tüürib õhtusse ning otsingutega jätkatakse. Sellega seoses palub politsei otsingutega liituvatel noortel, kelle vanus täisikka ei ulatu, oma vanematele otsingul osalemisest kindlasti teada anda. Ühtlasi palub politsei mõistvat suhtumist, kui noorte osalus otsingutel nende endi ohutuse tagamiseks lõpetatakse.

Politsei peab välistama olukorra, kus otsijatest ise otsitavad saaks. Kes otsingutel oma panuse soovib anda, ei saa ilma soojade riiete, käpikute ning vettpidavate jalanõudeta. Kindlasti on hea omada ka joogivett ning pimeduse peletamiseks tuleks kaasa võtta taskulamp, selga panna helkurvest.

Seotud lood:

Ühtlasi palub politsei Võru linna ettevõtetel ja eraisikutel, kes omavad valveseadmetena turvakaameraid, vaadata üle 24. oktoobri varahommiku salvestised ning märgates midagi, mis võiks viidata Markkuse võimalikule liikumisteekonnale sellest politseile teada anda.

Otsinguid juhtiv Võru politseijaoskonna politseimajor Anti Paap ütles, et Markkuse leidmiseks korraldatud otsingud näitavad ilmekalt ühe väikelinna hingesuurust.

„Markkust otsivad ühes politseiga sajad kohalikud inimesed: pere, teised lähedased, tema sõbrad, kaugemad koolikaaslased, kodukandi kaitsevägi ja ajateenijad. Nad kõik on abis, et saada selgust, mis Markkusest sai ning miks seniajani koju ei ole pöördunud,“ kirjeldas Paap.

„Politsei on läbi viinud väga palju otsinguoperatsioone kadunud inimeste leidmiseks, kuid käimasolev on kindlasti üks nendest, mis pikaks ajaks meelde jääb. Südame teeb ikka väga soojaks, kui näed võrokeste ühist tegutsemist oma kodupaiga poisi leidmiseks. See näitabki väikelinna hingesuurust. Teisalt on mul väga kahju, et me ei ole saanud endiselt lähedastele anda teadmist, kas nende lapsega on kõik korras. Raske on vaadata, kui murest murtud nad on,“ rääkis Paap.

Politsei palub abi laupäeva öösel Võru linnas kadunuks jäänud 17-aastase Markkuse asukoha tuvastamisel.

Kesköö paiku oli Markkus suundumas koju, kuid pole sinna senini jõudnud. Viimane teadaolev kontakt Markkusega oli öösel kell 00.30, kui ta viibis Võrus Räpina maanteel Säästumarketi kaupluse juures. Politseipatrullid on läbi kamminud Markkuse võimalikud liikumisteekonnad ning paigad, kuhu noormees sõprade hinnangul minna võis, kuid seni ei ole otsingud tulemusi andnud.

Markkus on 161 cm pikk, pruunide lühikeste juustega ja kõhnema kehaehitusega. Viimati oli tal seljas pruuni värvi O’Neill kaubamärgi jope, mustad püksid ja sinised Nike’i jalanõud.

Kõigil, kes on kirjeldusele vastavat noormeest pärast südaööd näinud või oskavad anda informatsiooni tema praeguse asukoha kohta palutakse sellest teada anda hädaabinumbril 112.