FOTOD: Maakri tänaval tühjalt seisnud puumaja hävis tules

 (47)
FOTOD: Maakri tänaval tühjalt seisnud puumaja hävis tules
Foto: Ilmar Saabas

Eile hilisõhtul hävis Tallinnas Maakri tänaval tulekahjus kahekorruseline tühjalt seisnud puumaja. Täna hommikul pühkisid kojamehed usinasti hoovi peal lehti kokku ja mainisid Delfi fotograafile, et nad on küll narkomaanidele ja pomšikutele luuda näidanud, aga ei miskit.

Põhja päästekeskuse teatel teatati Tallinna Kesklinnas Maakri tänaval süttinud majast häirekeskusele eile õhtul kell 23.

Pööningu ja katuse osas lahtise leegiga põlenud puumaja sõitsid kustutama neli päästemeeskonda, autoredel, paakauto ja Bronto päästetõstuk.

Põleng ohustas teisi lähedal seisnud hooneid ning päästjate üks tegevussuundi oli takistada tule levikut kõrvalhoonetele. Tulekahju käigus varisesid järk-järgult sisse kahekordse hoone katus ja vahelaed.

Tulekahju lokaliseeriti keskööks. Järelkustutustööd kestsid kella neljani hommikul.

Tegu oli kasutuseta seisva hoonega. Inimesi selles ei olnud. Maja süttimise põhjust selgitatakse.

Tühjana seisvate majade uksed ja aknad peavad olema võõrastele sissepääsu takistamiseks korralikult suletud.

Tallinna linnapea Edgar Savisaar ütles Kuku saadia saates "Linnatund", et igal aastal on tegeletud probleemiga, et juhuslikud elanikud tühjadesse majadesse ei läheks. Samuti on mõningaid hooneid lammutatud, kuid ta rõhutas, et see maksab vanas vääringus umbes miljon krooni.