FOTOD: Laps jäi enesetapu teinud isaga mitmeks päevaks Annelinna korterisse lõksu

 (106)
Kaunase pst 54 Tartu
Kaunase pst 54 Foto: Jassu Hertsmann

Tartus Annelinnas jäi väike laps mitmeks päevaks korterisse lõksu koos oma isaga, kes oli endalt elu võtnud.

Eile õhtul kella seitsme paiku sai Lõuna prefektuuri juhtimiskeskus teate murelikult kodanikult. Telefonikõnes viidati politseile, et Tartus Kaunase puiesteel on ühe korrusmaja korteri aknalaual päev otsa väike laps olnud ning kõrvalise vaatajana tundus helistajale, et laps on järelevalveta jäetud, teatas Lõuna prefektuuri pressiesindaja.

Sündmuskohale saabunud patrull avastas korteri ühest toast laskehaavaga 56-aastase mehe surnukeha, mehe kõrval oli ka relv. Sündmuskohalt kogutud andmetele tuginedes võib väita, et tegu oli suitsiidiga. Naabrite sõnul olid nad meest viimati näinud kaks päeva tagasi.

Korteris olnud kaheaastase lapse toimetas kiirabi lastehaiglasse. Tema tervislik seisund on hea.

Korteri kontrollimiseks kutsuti kohale pommigrupp, sest sündmuskoha vaatlusel ja saadud info pinnalt oli alust arvata, et korteris võib olla lõhkematerjale. Ka oli meest varasemalt karistatud lõhkeaine omamise eest.

Inimeste ohutuse tagamiseks evakueeris politsei sama trepikoja teiste korterite elanikud, kokku kuus inimest. Kontrolli ajaks läks osa evakueeritutest tuttavate juurde ning osa paigutati politseiautodesse. Midagi ohtlikku korterist ei leitud ning inimesed said kodudesse tagasi öösel kella ühe paiku.

Politsei sai ühendust lapse emaga ning teavitas teda juhtunust. Ka informeeris politsei juhtunust sotsiaaltöötajat.