FOTOD | Kopli tulistamise saanuks ära hoida? Samast majast tuli häirekutsungeid ka eelnevatel päevadel

 (36)
Tulistamine Koplis
Tulistamine KoplisFoto: Priit Simson

Pühapäeval Liinivahe tänaval toimunud tulistamise puhul on märkimisväärne see, et tegelikult kutsuti ekipaažid sinna välja ka eelnevatel päevadel, kinnitas täna sündmuspaigal viibinud turvaandurite paigaldaja.

Tulistamise päevale eelnenud häiretele reageeris väidetavalt samuti K Security, kuid neil kordadel polnud politseil põhjust sekkuda.

Turvameeskond saab majas toimuvast sagimisest teate kolme välisuste külge kinnitatud anduri kaudu. Esmaspäeval ja ka täna oli võimalik majja sisse pääseda hoopis maja otsas oleva akna kaudu, mis täna viimaks kinni löödi. Võimalik, et luuk oligi avatud pühapäevast või hoopis varasemast ajast.

Politsei pressiesindaja Marie Aava sõnul käis politsei kõnealuses majas viimati maikuus. Toona vajas üks majas viibinud inimene kiirabi.

Viimastel kuudel on Liinivahe 17 maja saanud ka kaks päästeväljakutset, ent Aava sõnul nendest sündmustest midagi erilist välja tuua pole.

Nagu ka sündmuspaigal selgus, kinnitas ka Aava, et politsei hetkel maja mehitatult ei valva.

Pühapäeval peale kella 11 sai häirekeskus teate, et Tallinnas Koplis on toimunud tulistamine. K Security turvatöötajad said häire Kopli liinidel asuvasse mahajäetud hoonesse, kus väljakutsele läinud kahte turvatöötajat, 37-aastast meest ja 62-aastast meest, tulistati tulirelvast.

Delfile teadaolevalt on mehed praeguseks edukaid paranemismärke näidanud ja nende seisund pole enam eluohtlik.

Juhtunu osas juhib kriminaalmenetlust põhja ringkonnaprokuratuur ja viib läbi põhja prefektuuri kriminaalbüroo.