FOTOD KOHTUST | Tanel Aaviku bordelliäri viimane süüdistatav vannub süütust

 (20)

Ärimees Tanel Aaviku bordelliäri tegelastest on prokuratuuril arved klattimata veel kahe süüdistatavaga - Priit Undi ja Ruslan Zadorožnõiga. Viimati lükkas kohus nende suhtes esitatud süüdistuse tagasi, kuid korrigeeritud aktiga alustati täna taas kohtumenetlust. Nüüd aga vaid Undi suhtes, sest Zadorožnõi on minemas prokuratuuriga kokkuleppele.

Kui kohus kinnitab Zadorožnõi ja prokuratuuri kokkuleppe, on Aaviku bordelliärist veel menetlus käimas vaid Undil. Teiste süüdistatute osas on kas menetlus lõpetatud või sõlmitud kokkulepe. Sealhulgas on kokkuleppele läinud ka Aavik ise.

Prokuröri hinnangul olid Aavik ja Unt ühenduse juhtidena tegutsedes käed justkui puhtaks pesnud, sest otsest vahendamist ei toimunud ja mingit tasu prostituutidelt otseselt ei võetud. Klientidelt teeniti tulu läbi ametliku majandustegevuse, nagu näiteks hirmkallite jookide müümine ja majutusteenuse pakkumine. Seejuures kasutati aga konsumatsiooni ehk klientide tarbimisele kallutamist, saates jookidega klientidele kaasa prostituudid.

Prokuratuuri kogutud tõendite kohaselt oli Unt Ristiku ja Liivalaia tänavatel asunud bordellides tegevjuhi rollis ja osales oluliste juhtimisotsuste tegemisel, andis käsuliinile vastavalt korraldusi ja jaotas töötajate vahel kasu. Unti olevat kutsutud tähtsate ametinimetustega, nagu näiteks "direktor".

Undi kaitsja Sven Sillar aga ütles avaistungil, et süüdistus ei ole põhjendatud, ehkki on nüüd kohtukõlbulik. Nimelt tunnistas kohus Undile mullu esimesel katsel esitatud süüdistuse kõlbmatuks ja saatis prokuratuurile tagasi. Nüüd on küll süüdistuse sisu arusaadav, ent kaitsja ja Undi jaoks põhjendamatu.

Seotud lood:

Süüdistuse absurdsust illustreeris Sillar näitega, et süüdistuse kohaselt tegutses unt suure varalise kasu eesmärgiks, milleks olla 40 000 eurot. Sellele summale ei olevat aga mitte mingisuguseid varasemaid viiteid ega tõendeid.

Sillar ütles kaitsekõnes, et Unt mingisuguse prostitutsiooniga tegelenud ei ole ning samuti ei ole liikunud mingisuguseid rahasid. "Kui keegi tellis prostituudi, siis arveldas klient teenuse osutajaga. Ei saanud keegi teine sellest tasu," ütles Sillar. Tema hinnangul tekib kohtus põhivaidlus selles, kas tegemist oli kuritegeliku ühendusega või mitte.

Varasemad kogemused olid abiks

Unt on olnud kupeldamise eest kohtu all ka varem. 2009. aastal mõisteti ta selle eest kohtus süüdi. Aadressil Tedre 3 asunud bordellis oli Unt ametis baarmenina. Ta võttis ka klientidelt ning taksojuhtidelt vastu intiimteenuste osutamisega seotud tellimusi ning av lõbumaja klientidele ja taksojuhtidele informatsiooni, mis puudutas intiimteenuste osutamise võimalust, hinda ja maksmise korda.

Klientidelt võttis ta ka prostituutide poolt osutatavate intiimteenuste eest raha. Hiljem maksis ta saadud summast osa prostituudile teenuse osutamise eest. Samuti maksis ta tasu
taksojuhtidele klientide kohale toomise eest. Ülejäänud kassaraha andis ta vahetuse lõppedes üle oma ülemustele.

Lisaks pidas Priit Unt prostituutide poolt osutatavate teenuste üle täpset arvestust, märkides ülesse nii klienti teenindava prostituudi nime kui ka teenindamisele kuluva aja. Vahetuse lõppedes koostas taka sellekohase aruande.

Turvamees läheb kokkuleppele

Kui suurem osa bordelliga seotud kaadrist läks prokuratuuriga kokkuleppele juba varasemalt, siis Priit Unt ja Ruslan Zadorožnõiga sellega nõus ei olnud ja meeste suhtes alustati kohtumenetlus eelmise aasta oktoobris.

Meeste kaitsjad aga taotlesid süüdistuse ebakõlblikuks tunnistamist. Kohus nõustus sellega ja saatis prokuratuuri tagasi. Nüüd on aga Zadorožnõi otsustanud minna sarnaselt teistega kokkuleppele. Kohus otsustab kokkuleppe kinnitamise üle 3. septembril.

Prokuratuuri hinnangul oli Ruslan Zadorožnõi roll bordelliasutustes olla konfliktide lahendaja rollis.

Ninamees sai karistuse mullu

Harju maakohus mõistis eelmise aasta septembris ärimees Tanel Aavikule bordelliäri eest osaliselt reaalse vangistuse ning konfiskeeris tema vara.

Aavik oli tuntud kui jalgpalliklubi Nõmme Kalju juhatuse liige, aga süüdistuse järgi juhtis Aavik 2009. aasta 28. detsembrist kuni 2016. aasta 19. detsembrini Tallinnas aadressidel Ristiku põik 8 ja Liivalaia 32 tegutsenud bordelle ning tegutses nende faktilise omaniku ja juhina.

Aavik oli nõus kokkuleppemenetlusega, mille kohaselt talle määrati viieaastane vanglakaristus, millest tal tuli reaalselt ära kanda juba eelvangistuses viibitud viis kuud, karistuse ülejäänud osa mõistis kohus talle tingimisi.